Szkoła Podstawowa nr 2
im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej ul. Nowomiejska 3 87 - 865 Izbica Kujawska
TEL/FAX: (054) 28 65 011
mail: sp2izbicakuj@wp.pl
REGON: 911333541
Używamy plików cookies. Zmień ustawienia przeglądarki, jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku Twojego komputera.

Wyświetleń:

Zakończenie roku szkolnego

26 dzień czerwca to pożegnanie roku szkolnego i jednocześnie przywitanie wakacji, na które tak długo czekali uczniowie. Rano, po mszy świętej w Kościele Parafialnym, cała społeczność naszego Gimnazjum spotkała się w hali sportowej, aby uczcić ostatni spędzony w szkole dzień przed wakacjami.

Uroczystość ropoczęła się hymnem Polski, po czym nasi trzecioklasiści w obecności sztandaru szkoły, przystąpili do ślubowania. Po części oficialnej w krótkich przemówieniach wystąpili Dyrektor Gimnazjum - Wojciech Graczyk, Ks. dr hab. Leonard Fic, Burmistrz Izbicy Kujawskiej - Marek Dorabiała oraz przewodniczący Rady Rodziców - Andrzej Sobieraj.

Dyrektor Gimnazjum podsumował obfity w wydarzenia i sukcesy mijający rok szkolny. Z tej okazji uczniom, którzy mieli wzorową postawę wobec szkoły, odnieśli sukcesy lub osiągnęli dobre wyniki w nauce i sporcie zostały wręczone nagrody, upamiętniające ich ciężką pracę i trud włożony w osiągnięcie sukcesów. Gratulacje otrzymali także obecni rodzice.

Nasi uczniowie z własnej inicjatywy i pomysłowości wręczyli innym uczniom zabawne pamiątki, kojarzące się z ich wizerunkiem i usposobieniem. Warto wspomnieć, że nasz Dyrektor otrzymał od uczniów zegar - jak się wszyscy domyślili - charakteryzujący jego punktualność, dokładność i nieprzerwaną pracę na rzecz naszej szkoły.

Po apelu nie zabrakło łez trzecioklasistów na szkolnych korytarzach, z żalem żegnających się z naszym gimnazjum, mimo tego że Dyrektor Wojciech Graczyk zapowiedział im na apelu, że drzwi naszej szkoły zawsze będą dla nich otwarte. Dziękujemy za obecność i udział w uroczystości uczniom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom i rodzicom. Wszystkim życzymy słonecznych i udanych wakacji!Dodano: 26 czerwca 2015

Bezpieczne wakacje

Przed nami wakacje, okres upalnych dni które z pewnością będziemy spędzać miło na plaży. Nie zapominajmy jednak, na jakie zagrożenia jest narażone dziecko, bezpośrednio obcujące z żywiołem, jakim jest woda. Dlatego na naszej stronie, postanowiliśmy opublikować film edukacyjny, objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej o bezpiecznym przebywaniu i korzystaniu z akwenów wodnych. Gorąco zachęcamy uczniów oraz rodziców do zapoznania się z poniższym materiałem.

Korzystając z okazji, cała społeczność Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej, życzy wszystkim udanych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Dodano: 19 czerwca 2015


Szlakiem Powstania Styczniowego
na Kujawach

W dniach 22-23.06.2015 r uczniowie naszej szkoły odbyli dwie wycieczki edukacyjne. Odwiedzili oni miejsca związane z Powstaniem Styczniowym na Kujawach - miejsca bitew oraz mogiły powstańcze.

Trasa wycieczki obejmowała: Ciepliny, Brdów, Nowiny Brdowskie, Sompolno, Ignacewo, Licheń, Ruszkowo, Nową Wieś oraz Sadlno.

Uczniowie odwiedzili również miejsce byłego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem.Dodano: 24 czerwca 2015

Święto patrona - Augustynki

17 czerwca 2015 roku, w gimnazjum w Izbicy Kujawskiej, odbyły się "Augustynki" - coroczne święto patrona naszej szkoły - generała Augustyna Słubickiego. Święto odbywa się tuż przed zakończeniem roku szkolnego i dlatego stanowi doskonałą okazję do podsumowania mijającego roku szkolnego - wydarzeń, imprez okolicznościowych, a także osiągnięć uczniów w nauce i sporcie. To również doskonały moment na zorganizowanie drzwi otwartych dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych, którzy już we wrześniu wypełnią korytarze i sale lekcyjne naszego gimnazjum.

Uczniowie w starannie przygotowanym widowisku zaprezentowali pieśni, wiersze oraz historię naszego gimnazjum i jego patrona. Klasy II przedstawiły jeden z projektów edukacyjnych "Etwenning", ale najwięcej uwagi i uśmiechu na twarzach widzów zgromadziły krótkometrażowe filmiki zrealizowane i zmontowane przez uczniów klas III.

Spośród licznych konkursów dla uczniów, szczególną uwagę zwrócił konkurs na strój klasowy, w którym wzieło udział mnóstwo dzieci, przebranych w najrozmaitsze stroje.

Na koniec, Dyrektor Wojciech Graczyk wręczył dyplomy, statuetki i inne odznaczenia uczniom, ale też i nauczycielom naszej szkoły, mających udział w uzyskaniu nagród i wyróżnień w szerokim spektrum działań roku szkolnego 2014 / 2015.

Zachwyceni miłą i niezwykle humorystyczną atmosferą szóstoklasiści szkół podstawowych, zwiedzili sale lekcyjne, sekretariat, gabinet Dyrektora oraz świetlicę szkolną. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, a organizatorom i uczniom za niezwykłe widowisko.Dodano: 18 czerwca 2015

GALA ROZDANIA NAGRÓD "NASZ PROJEKT ETWINNING 2015"

29 maja br. grupa uczennic naszego gimnazjum wraz z koordynatorkami projektu p. Magdaleną Bochman oraz p. Bożeną Szadkowską uczestniczyły w uroczystej gali rozdania nagród w konkursie "Nasz Projekt eTwinning 2015". Projekt pt. "Berliner Krimis" zajął II miejsce w kategorii "Projekt eTwinning w gimnazjum". Uroczysta gala rozdania nagród konkursu Nasz projekt eTwinning 2015 odbyła się w Warszawie, w kinie Luna. W ceremonii wzięli udział znakomici goście: Ewa Dudek - podsekretarz stanu w MEN i przewodnicząca Rady FRSE, przedstawiciele MAC: Włodzimierz Marciński - Lider Cyfryzacji i Tomasz Napiórkowski - dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, a także przedstawiciele władz miasta Warszawy, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, rady FRSE, jury konkursu, sponsorów oraz zarządu FRSE.

Placówki, w których realizowane były nagrodzone projekty, otrzymały nagrody ufundowane przez: FRSE: za I miejsce - laptop ASUS, za II miejsce - projektor multimedialny BENQ, za III miejsce - aparat cyfrowy lustrzanka NIKON. MAC: a I miejsce - 3.700,00 zł za II miejsce - 2.900,00 zł za III miejsce - 2.500,00 zł.

Galę prowadził Igor Sokołowski, dziennikarz TVP Info. Warto podkreślić, że wszystkie nagrodzone w 2015 roku projekty w kategorii gimnazjum były realizowane w języku niemieckim. Gratulujemy naszej drużynie "Berliner Krimis", którą tworzyło 21 uczniów z klas I- III gimnazjum. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Więcej o gali "Nasz Projekt eTwinning 2015" można przeczytać na stronie internetowej http://www.etwinning.pl/aktualnosci/gala-rozdania-nagrod-w-konkursie-nasz-projekt-etwinning-2015-0 oraz na (slajd 20-22) https://prezi.com/n_hssvwi3nx3/filmy_01_etwinning_2015/ Galeria zdjęć http://konferencje.frse.org.pl/nagrody_etwinning_2015/gallery/31/lang:pl Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!Dodano: 15 czerwca 2015

Bieg patrona

I miejsce Simińska Wioletta
II miejsce Dominika Lewandowska
III miejsce Wiktoria Pietrzak

I miejsce Michał Witulski
II miejsce Waldek Czupryniak
II miejsce Szymon WasielewskiDodano: 15 czerwca 2015

Bal gimnazjalny

W sobotni wieczór 13 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami naszej szkoły, uczestniczyli w balu gimnazjalnym. Uroczystość została otwarta polonezem skomponowanym przez Wojciecha Kilara z ostatniej sceny filmu "Pan Tadeusz", którego w przepięknej choreografii zatańczyli nasi trzecioklasiści.

. Po części artystycznej rozpoczęła się trwająca aż do północy zabawa przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w imprezie, przede wszystkim jej organizatorom, nauczycielom, wychowawcom klas trzecich, a także rodzicom trzecioklasistów, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie i obsługę posiłków serwowanych dla uczniów i nauczycieli.Dodano: 15 czerwca 2015


Gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów

16 kwietnia 2015 r. w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, przy ul. Wojska Polskiego 13 odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015 z terenu działania Włocławskiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

W trakcie uroczystości naszej laureatce Weronice Sobieraj, ucz. kl. III c wręczone zostały zaświadczenie dla laureatów oraz pamiątkowa statuetka. Pani Magdalena Bochman otrzymała dyplom dla opiekuna.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Dodano: 9 czerwca 2015

Rajd turystyczny do Parku Kulturowego w Wietrzychowicach

Ostatniego dnia kwietnia nasza szkoła, pod opieką pań: Anny Buziewskiej, Marzeny Łaźnej i Elżbiety Sobańskiej, wzięła udział w rajdzie "turystycznym", bo w jedną stronę, to on turystyczny był tylko z nazwy ? do Parku Kulturowego w Wietrzychowicach. Rajd organizowała "Idea Młodych" w Izbicy Kujawskiej. Zebraliśmy się pod Gimnazjum, odzialiśmy w piękne, gustowne, żółte kamizelki odblaskowe (must have tego sezonu) i ruszliśmy pod fontannę. Spotkaliśmy się tam ze stowarzyszeniem " Idea Młodych" i ruszyliśmy do Wietrzychowic! Oczywiście, nie obyło się bez problemów, bo z Izbicy nawet nie wyjechaliśmy, kiedy Maciaszek "złapał gumę', bo na coś wjechał. Dzielna Pani Ania z nim pozostała i czekała na rodziców naszego kolegi, a my ruszyliśmy dalej. Generalnie, to pędziliśmy, jak do pożaru, czego ja nie nadążałam :D

Wiało niesamowicie, ale wszyscy chcieli dojechać na miejsce i pokazać, że mogą! :D Pierwszy przystanek zrobiliśmy sobie pod kościołem na Pustynce, strzeliliśmy fotki i jazda dalej! Na kolejnym przystanku postanowiłam, że pojadę troszkę wcześniej niż pozostali, bo wiatr, małe koła, szybkie tempo i nie dawałam rady. więc ostatnie 2 kilometry przejechałam sama. To znaczy razem z panią Sobańską. Nie omieszkałam zgubić się pomiędzy parkingami, taką ma się orientację w terenie :D Zgromadziliśmy się wszyscy na drugim parkingu, w międzyczasie dojechała pani Ania. Zmachała się strasznie, bo musiała dość szybko jechać. Zebraliśmy się na parkingu, ponieważ nie byliśmy tylko my, ale także inne grupy rowerowe, np. z Przedcza, Koła, czy Konina. Jeden pan objaśnił nam trochę znaczenie Wietrzychowic, regionu, jak to powstało i powiedział kilka ciekawostek. Następnie przystąpiliśmy do zwiedzania i oglądania każdego z grobowców, a przy kilku z nich pan Myrta opowiedział historię, sposób ich budowy oraz inne ciekawe informacje. Aż nadszedł czas.. degustacji! Po krótkich sporach, czy to żurek, a może jednak grochówka ( to był żuek ? ) spałaszowałyśmy zupę z chlebem, chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy w podróż powrotną do domu, którą prowadziła Pani Ania! :D

Tekst: Wiktoria Grabowska - uczestniczka wydarzenia.Dodano: 9 czerwca 2015


V Międzygimnazjalny konkurs piosenki angielskiej

Dnia 22 maja 2015 roku odbył się w Topólce V Międzygimnazjalny konkurs piosenki angielskiej. W konkursie udział wzięło 14 uczestników z 5 szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Kubacka z klasy IIa, która zaśpiewała piosenkę "No one" oraz Sylwia Kwiatkowska z klasy III a z piosenką "I don't know why". Dziewczyny zaśpiewały pięknie, a Sylwia Kwiatkowska otrzymała wyróżnienie.Dodano: 2 czerwca 2015

III Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego

22 maja 2015 roku uczennice: Natalia Simińska kl. IIIc, Weronika Sobieraj kl. IIIc oraz Dominika Stawicka kl. IIIbreprezentowały naszą szkołę w III Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego w Osięcinach.

Uczniowie 4 szkół biorących udział w konkursie rozwiązywali test z części gramatyczno-leksykalnej oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczennice nasze, zmagając się z językiem niemieckim wykazały się wysokimi zdolnościami językowymi.

Komisja, która została powołana przez organizatora konkursu (nauczyciele poszczególnych szkół), po sprawdzeniu testów wyłoniła najlepszych uczniów i przyznała nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie.

I tym razem uczennice naszej szkoły nas nie zawiodły. Uzyskały wspaniałe wyniki:
I miejsce - Weronika Sobieraj (opiekun p. Magdalena Bochman)
II miejsce - Natalia Simińska (opiekun p. Magdalena Bochman)
Wyróżnienie-Dominika Stawicka (opiekun p. Bożena Szadkowska)
Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich opiekunom!Dodano: 2 czerwca 2015

Spotkanie z Autorem

Dnia 15 maja 2015 roku, przy współpracy z Biblioteką publiczną odbyło się w naszej szkole spotkanie z współautorką książki "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" - Eweliną Jasik. Były to zdjęcia warsztatowe, w których uczestniczyły klasy II a i II b. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach w świecie, o związkach toksycznych, kiedy i dlaczego należy kontaktować się z psychologiem. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.Dodano: 2 czerwca 2015

Izbicka sosna - na nowo!

W Dniu Ziemi - 22 kwietnia 2015 roku nasze gimnazjum wzięło udział w uroczystym sadzeniu sosny na izbickim wzgórzu. Sosna rosnąca tu od ... wieków, będąca osobliwym symbolem naszego miasteczka została powalona przez niedawne wichury. Niemal natychmiast powstał pomysł przywrócenia do życia drzewa, z pewnością już na stałe wpisanego w krajobraz izbickiej panoramy.

Z nastaniem ciepłych dni Dyrektor naszego gimnazjum wraz ze stowarzyszeniem Idea Młodych, spotkali się na izbickim wzgórzu, aby posadzić w miejsce starej, powalonej sosny - nowe drzewo, ufundowane przez Burmistrza Izbicy Kujawskiej - Marka Dorabiałę.

W projekcie udział wzięło stowarzyszenie Idea Młodych, przedstawiciele lokalnych szkół oraz przedszkola z grupą wychowanków. Pracę nadzorował jeden z inicjatorów i pomysłodawców przedsięwzięcia - Jarosław Pałczyński - kierownik ZGKiW z pracownikami. Urząd Miejski reprezentował Mirosław Matusiak - Sekretarz Gminy Izbica Kujawska.Dodano: 27 kwietnia 2015

Egzamin gimnazjalny 2015

Dnia 21 kwietnia o godzinie 9:00, 63 uczniów klas trzecich naszej szkoły, przystąpiło do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego.

W dniu dzisiejszym, bedą zmagać się z przedmiotami humanistynczymi - językiem polskim, historią oraz wiedzą o społeczeństwie. Jutro czekają na nich przedmioty przyrodnicze z matematyką, a pojutrze języki obce.

Od wyniku egzaminu gimnazjalnego, zależy wybór szkoły ponadgimnazjalnej, dlatego cała społeczność naszego gimnazjum - nauczyciele jak i młodsi koledzy i koleżanki życzą wszystkim zdającym powodzenia!Dodano: 21 kwietnia 2015

eTwinning

W roku szkolnym 2014/ 2015 uczniowie klas I, II i III gimnazjum przystąpili do realizacji kolejnego projektu. Francja jest nadal szkołą partnerską. Tegoroczny projekt nosi tytuł " Eine virtuelle Reise entlang der Märchenstraße"- wirtualna podróż szlakiem niemieckich bajek". Celem projektu jest poznanie przez polskich i francuskich uczniów dzieła literackiego Jakuba i Wilhelma Grimm jakim są "Baśnie" oraz biografii jego autorów. Uczniowie doskonalą swoją znajomość języka niemieckiego poprzez pisanie tekstów i kręcenie filmów. Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Bochman- nauczyciel języka niemieckiego. Więcej w zakładce etwinning: http://www.gimnazjumizbica.pl/etwinning.htmlDodano: 8 kwietnia 2015

"Życie na krawędzi" - Geocaching

W pierwszy dzień wiosny(sobota) odbył się kolejny Geocaching. Proponujemy pani, żeby pani robiła wyjazdy w tygodniu w czasie lekcji, na pewno będzie więcej chętnych! Tłumy będą, tłumy! Miejscem poszukiwań był Brześć i Lubraniec. Wszyscy przybyli na czas... No prawie (przepraszamy panią, ale musiałyśmy uszykować się na casting). Ależ po co były nasze starania? I tak nas tam Pani nie zabrała ech ;c Pogoda nam baaardzo dopisała, chyba pierwszy raz nie zmarzliśmy! W tej wyprawie mieliśmy dużo przewodników: pani Buziewska, Wiśnia, Pietrzak, Michał S. i Stawa. Pierwszy geocach znajdował się przed Brześciem wysoko na drzewie. Niestety, nikt nie podał informacji, że potrzebna jest drabina. Nasza sprytna pani Ania wymyśliła, że przykleimy karteczkę do drzewa z naszymi wpisami. Tacy szaleni byliśmy. Wróciliśmy do busa i udaliśmy się do następnej skrytki.

Kesza odnalazła Kornelka (Sokole oko ma po mamusi : A.B.) obok kamienia przypominającego bałwana. Kolejnym miejscem, do którego zmierzaliśmy były wały miejskie Brześcia. Kierowca podwiózł nas tak, ze musieliśmy tylko wysiąść z busa i geocach był odnaleziony. Na tle graffiti zrobiliśmy sobie piękne zdjęcie grupowe. Pani Buziewska wrzuciła na fejsa, polecamy, polecamy! Następnym miejscem naszych poszukiwań było wzgórze, na którym znajdował sie kiedyś cmentarz żydowski. Obecnie znajduje się otwarty basen miejski czynny w sezonie letnim. Był trochę kłopot z wejściem, ale my sobie nie poradzimy? Przecież dla 5 z geografii zrobimy wszystko! (Dla piątki?A.B.) Szukaliśmy kesza w każdej dziurze drzewa, bo taka była podpowiedź, ale niestety nie mogliśmy znaleźć. Chcieliśmy już sie poddać, ale skrytkę odnalazła pani od geografii (gratulujemy sokolego oka). (Dzięki. A.B.) Później udaliśmy się na główny rynek Brześcia, aby zwiedzić wnętrze kościoła św. Stanisława Biskupa Męczennika. Z panią Karoliną odmówiliśmy 10-tkę różańca świętego i wróciliśmy do busa. Ostatnim miejscem poszukiwań w Brześciu był most kolejowy "Cukier". W tej wyprawie naszym tarzanem został Michał S., który musiał zejść pod most i się trochę pogimnastykować, aby wyciągnąć geocacha. Udało mu się! Po wpisaniu się w logbuku, pojechaliśmy do Lubrańca. W czasie jazdy w busie pojawił się biały dym, musieliśmy się zatrzymać i sprawdzić co jest grane. Kierowca dokładnie wszystko sprawdził, wszystko było dobrze i mogliśmy ruszyć w dalszą podróż. Adam G. swoim słynnym tekstem '' ZNALOZYM", poinformował nas, że odnalazł pierwszą skrytkę w Lubrańcu. Wymęczeni dowiedzieliśmy się, ze przed nami jeszcze 2 geocache.

Następny kesz znajdował się przy pomniku przyrody. Skrytki szukaliśmy, szukaliśmy i szukaliśmy dość długo, ale niestety nie odnaleźliśmy jej. Ostatnim miejscem naszych poszukiwań był stary most kolejowy. Miejsce trochę niebezpieczne, ale my, dzielni wędrownicy z Izbicy niczego się nie boimy. Mieliśmy trochę szczęścia, ponieważ na moście spotkaliśmy pana, który go ukrył i bardzo ładnie poprosiliśmy, żeby wskazał nam miejsce ukrycia. Wtedy nasz Tarzan wszedł między szczeliny (życie na krawędzi) i wyciągnął geocacha. Wyczerpani wróciliśmy do busa, którym bezpiecznie dojechaliśmy do domu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wyprawa w tym roku szkolnym i będziemy mogli zdać wam kolejną relację!

Tekst: Kiwi i WikiDodano: 7 kwietnia 2015

Konkurs z Języka Niemieckiego

7 marca 2015 roku w Bydgoszczy odbył się Przedmiotowy Konkurs z Języka Niemieckiego Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, w którym brały udział najlepsze uczennice naszego Gimnazjum wyłonione w etapie rejonowym: Weronika Sobieraj, Natalia Simińska i Dominika Stawicka. Uczennice w części pisemnej i ustnej konkursu walczyły uparcie o miejsca i osiągnęły znakomite wyniki. Uczennica klasy IIIc - Natalia Simińska i uczennica klasy IIIb - Dominika Stawicka (opiekun p. Magdalena Bochman i p. Bożena Szadkowska) zostały finalistkami konkursu języka niemieckiego, natomiast uczennica klasy IIIc - Weronika Sobieraj uzyskała tytuł laureata języka niemieckiego (opiekun p. Magdalena Bochman).

Przypomnijmy, iż aby otrzymać tytuł finalisty należało osiągnąć co najmniej 45% punktów. Uczennice Natalia Simińska uzyskała 72% ( tj. 136 pkt.) a Dominika Stawicka 62% (tj. 117 pkt).

Aby uzyskać tytuł finalisty należało uzyskać co najmniej 75% punktów. Uczennica Weronika Sobieraj uzyskała 83% (tj. 157 pkt).

Uczestniczkom naszego Gimnazjum oraz ich nauczycielom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczysta Gala Laureatów, podczas której zostaną wręczone zaświadczenia dla laureatów i pamiątkowe statuetki, dyplomy dla opiekunów oraz wyróżnienia dla najlepszych szkół, odbędzie się we Włocławku.
Do zobaczenia we Włocławku!

Dodano: 1 kwietnia 2015

Pierwszy dzień wiosny

23 marca w naszym gimnazjum, odbył się uroczysty apel związany z nastaniem pierwszego dnia wiosny. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - III. Młodzi artyści zaprezentowali bogaty program, uświetniony recytowanymi wierszami i śpiewanymi piosenkami. Nie zabrakło również fantastycznych przebrań, wzbudzających dużo radości i śmiechu na ustach uczniów i nauczycieli.

Wiosna wszystkim kojarzy się z budzeniem do życia świata roślin i zwierząt, ruchem na świeżym powietrzu oraz ciepłymi promieniami słońca. Dlatego postanowiliśmy wzbogacić nasze wydarzenie konkursami i turniejem, kojarzącym się z tą piękną porą roku. Uczniowie wzięli zatem udział w konkursie promującym zdrowy tryb życia, "Nasza wizja wiosny" oraz w Wiosennym konkursie sportowym". Jury w składzie: Wojciech Graczyk - Dyrektor Gimnazjum, Karolina Kędzierska oraz Ewa Matusiak wyłoniło zwycięzców, obdarowując ich dyplomami upamiętniającymi ich dzielny trud włożony w osiągnięcie wyników.

Wyniki: Konkurs "Nasza wizja Wiosny": I miejsce - klasa IIa, II miejsce - klasa IIIc, III miejsce - klasa IIc. Konkurs promujący zdrowy tryb życia: I miejsce - klasa IIIb, II miejsce - klasa Ia, III miejsce - klasa IIb. Wiosenny turniej sportowy: I miejsce - klasa IIIa, II miejsce - klasa IIc, III miejsce - klasa Ia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom apelu, organizatorom, nauczycielom i całej społeczności naszego gimnazjum.


Dodano: 24 marca 2015


Międzyszkolny Konkurs na Prezentację Multimedialną
pt. "Walory Turystyczne Gminy Izbica Kujawska"

Dyrektor Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej zachęca wszystkich uczniów z terenu gminy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym "Walory Turystyczne Gminy Izbica Kujawska".

Konkurs opracowała i przygotowała p. Anna Buziewska - nauczyciel geografii. W załączeniu przekazujemy regulamin konkursu.Dyrektor Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej
Wojciech Graczyk


Regulamin konkursu [256KB]

Dodano: 16 marca 2015

WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA W TENISA

W dniu 11 marca reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Natalia Dąbrowska, Ola Wochna, Nikola Śniegowska po udanych meczach kwalifikacyjnych w Kłobi, Choceniu, Karnkowie i Chełmnie awansowała z drugiego miejsca do finału wojewódzkiej gimnazjady w tenisie stołowym drużynowym.

Oto wyniki meczów:
Chełmno II - Izbica Kuj. (2:3)
Dobre - Izbica Kuj. (1:4)
Grębocin - Izbica Kuj. (0:3)
Chełmno I - Izbica Kuj (3:0)

W finale, dobra passa opuściła niestety nasze dziewczęta. Przegrywały kolejno 0:3 z Sępólnem Krajeńskim, 0:3 z Barcinem oraz 1:3 z Inowrocławiem. Mimo tego, serdecznie gratulujemy naszym sportowcom dostania się do finału, gdzie - wspomnieć należy - grają już kluby z zapleczem opłacanych i licencjonowanych trenerów.


Dodano: 14 marca 2015

Turniej Piłki Halowej - ferie zimowe 2015r

20 lutego (piątek) na hali sportowej zorganizowano Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Izbicy Kujawskiej. Do turnieju przystąpiło siedem drużyn w 2 kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe oraz gimnazja. Do turnieju zorganizowanego w ramach akcji "Ferie na sportowo", mogli przystąpić wszycy chętni uczniowie z terenu gminy Izbica Kujawska. Zwycięzcy, zostali obdarowani pucharami oraz dyplomami, ufundowanymi przez Burmistrza Izbicy Kujawskiej.

Wyniki konkursu:
KL. IV - VI Szkoła Podstawowa
I miejsce -FC Podstawówka (SP Izbica Kuj) II miejsce - FC Orły (SP Błenna)
III miejsce - FC Izbica (SP Izbica Kuj)

Kl. I - III Gimnazjum
I miejsce - UKS Błenna (Gimnazjum Błenna)
II miejsce - MGKS Kujawianka (Gimnazjum Izbica Kuj)
III miejsce - FC Buła. A (Gimnazjum Izbica Kuj)

Dodano: 14 marca 2015

W poszukiwaniu kesza... Przemierzamy cały świat.

W sobotę 31 stycznia zamiast wylegiwać się w łóżkach, bardzo wczesnym rankiem, no prawie. (10:00) wyruszyliśmy do Włocławka w poszukiwaniu kolejnych keszy. Wszyscy przybyli na czas, pani Buziewska również! Zdarza się jej to coraz częściej, wielkie brawa, wielkie brawa. Tym razem zamiast '' hasania po lesie'', "kicaliśmy" po mieście. Nie zapominajmy o naszej wspaniałej pani katechetce, która również z nami była. Pierwszym miejscem naszych poszukiwań była katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Geocach odnaleźliśmy dość szybko. Naszymi przewodnikami w tej wyprawie byli znowu Michał S. i Wiktoria P., niestety Wiktorii '' dżipies'' coś szwankował.

Wspominaliśmy, ze było baaaardzo zimno? W nogi zimno, w ręce zimno... Aż przez głowę przechodził myśli " no po co nam to było?". Kolejnym miejscem, do którego zmierzaliśmy, była Stara Remiza. Skrytki szukaliśmy dość długo. Nie wszystkim chciało się jej szukać i organizowali sobie inne zajęcia np. w postaci robienia "słit fotek" .Kiedy skrytka została odnaleziona, to przez kolejne 15 minut próbowaliśmy wyciągnąć z niej logbuka, żeby się wpisać. Niestety, opakowanie było za ciasne i nie mieliśmy, jak tego wyciągnąć . Następnym miejscem naszych poszukiwań był kościół św. Jana. Kesza tam nie odnaleźliśmy, pewnie ukradli... Ach, ta Polska... Za to zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie obok pomnika Świętego Jana. I wyszło całkiem niezłe, poważnie! Potem poszliśmy na most, ale nie wszyscy na niego weszli. Niektórym się nie chciało, inni mieli lęk wysokości. Córka naszej wspaniałej nauczycielki geografii ( trzecia klasa, oceny na koniec są ważne! PS śliczną sobie pani bluzeczkę kupiła ) zaczęła płakać, bo bała się wejść i jedna z nas została z nią na dole. Bardzo zmęczeni po przejściu '' 1000 '' schodów, dowiedzieliśmy się, ze kesz znajduje się 700m od nas. Na początku szukaliśmy po prawej stronie, ale nasz przewodnik Michał S. stwierdził, ze trzeba przejść na drugą stronę - to było dość trudne, ponieważ na drodze był spory ruch. Pani Buziewska zabawiła sie w policjanta i wstrzymała na chwilę ruch, więc mogliśmy bezpiecznie przejść na drugą stronę. Dzięki swojej przebiegłości skrytkę odnalazła pani Ania . W momencie, kiedy zeszliśmy z mostu, postanowiliśmy udać się w jakieś ciepłe miejsce. Jak myślicie, dokąd? Oczywiście, do jedynego, niepowtarzalnego KAUFLAND-u idealnego miejsca, by się ugrzać i coś zjeść, polecamy! ( Dochód z tej reklamy przeznaczony zostanie na konto naszej szkoły, oczywiście )Po drodze znów dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o naszej katechetce. Wiemy już o pani, że uwielbia jazdę konną, prawie codziennie biega i kilka razy w tygodniu jeździ na basen. Hmm... zastanawiamy się właśnie, czy nie napisać jakiejś książki pt. '' Ciekawostki o nauczycielach Gimnazjum w Izbicy''. Jak myślicie? Będzie popyt? (Ach, ten kochany WOS, tyle się można nauczyć) Po kilkunastu minutowym odpoczynku, podczas którego wszamaliśmy fast-foody i inne takie, udaliśmy się pod dawny Solny Młyn Parowy. Za pierwszym podejściem skrytki nie odnaleźliśmy, ale za drugim razem kesza leżącego na chodniku, odnalazł Michał B. Kolejnym miejscem była kolejowa wieża ciśnień. Geocach znajdował sie w dziurze. Mieliśmy kłopot z wyciągnięciem skrytki, ponieważ schowany był za kamieniem, którego ciężko było wyciągnąć. Ale dzięki silnemu Michałowi S. kamień został wyciągnięty. Potem udaliśmy się na tamę. Tam od pani katechetki otrzymaliśmy kartki o ks. Jerzym Popiełuszko, którego zabójcy wrzucili do wody między czwartym a piątym filarem zapory we Włocławku. Piękne kartki, piękny druk, tylko... No, informacje trochę niesprawdzone Pani Karolino Gdzie te piękne alejki? Miała Pani na myśli ten plac budowy?

Chcieliśmy dostać się pod krzyż, ale budowa ścieżki, miała być zakończona w ubiegłym roku, ale jak to w Polsce bywa budowa potrwa '' troszeczkę'' dłużej. Czyli wiecie, może rok, może jeszcze się przeciągnie... Zmęczeni udaliśmy się do busa z nadzieją, że to już koniec poszukiwań, ale pani Buziewska oznajmiła nam, że pozostała jeszcze jedna skrytka do odnalezienia, która znajdowała się obok ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry Orionistki. Podpowiedź była dość ciekawa : ''W drewnianym uścisku jabłoni z klonem, które rozpościerają swoje kłącza nad betonowym sarkofagiem''. Po kilku minutowym poszukiwaniu, odnaleźliśmy kesza i szczęśliwi ( wiadomo z jakiego powodu ) udaliśmy się do busa, którym bezpiecznie wróciliśmy do domu. Podsumowując, wyprawę uważamy za udaną, tylko mamy nadzieję, że w marcu będzie choć troszkę cieplej..

Wiśnia_Kiwi.


Dodano: 14 marca 2015

Pokaz bractwa rycerskiego

23 stycznia Bractwo Rycerskie Kerin odwiedzając nasze gimnazjum, w bardzo atrakcyjny sposób opowiedziało o dziejach Polski XVI i XVII wieku, ilustrując swoją gawędę odgrywanymi scenkami. Ta niezwykła opowieść dotyczyła zwyczajów panujących na dworach szlacheckich, husarii i siedemnastowiecznych wojen, uświetnionych pokazem walki. Goście zaprezentowali młodzieży strój szlachecki, husarski, kozacki, szwedzki oraz pokaz broni białej.Dodano: 26 stycznia 2015

XXIII Finał WOŚP w Izbicy Kujawskiej

11.01.2015r odbył się XXIII Finał WOŚP. Nasze Gimnazjum po raz dziewiąty zajęło się organizacją Finału w Izbicy Kujawskiej.. Współorganizatorami tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1w Izbicy Kujawskiej.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w godzinach porannych. Od godziny 13.00. w MGOK rozpoczął się koncert, a podczas jego trwania występy artystyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1, z Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego oraz z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza. Ponadto odbyły się koncerty zespołów muzycznych (w tym No Way)oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Izbicy Kujawskiej, a uczniowie z Zespołu Szkół w Błennie dali pokaż udzielania pierwszej pomocy.


Ponadto, jak zawsze były licytacje (w tym złotego serduszka ufundowanego przez pracowników placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Izbica Kujawska) i loteria fantowa dla dzieci. O godzinie 20.00 było tradycyjne "Światełko do nieba". Podczas Finału zebrano 14468 zł.


Dodano: 16 stycznia 2015

Gala Szkoły Dialogu 2014

9 stycznia 2015 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję programu edukacyjnego "Szkoła Dialogu" W tym roku Gala Szkoły Dialogu otrzymała honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Nasze gimnazjum, poza otrzymanym tytułem Szkoły Dialogu, znalazło się w wąskiej grupie kilkunastu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju kontynuujących projekt uczniowski upamiętniający lokalną społeczność żydowską.

Na tytuł Szkoły Dialogu dla naszego gimnazjum zapracowali: Dominika Lewandowska, Klaudia Miłowska, Oliwia Wieszczyczyk, Wiktoria Grabowska, Dominika Stawicka, Dagmara Szudzik, Izabela Biernacka, Aleksandra Marcinkowska, Wiktoria Cieszkowska,Sylwia Kubacka, Kaja Sadowska, Anna Rochnowska, Weronika Sobieraj, Bartosz Pałczyński, Natalia Porosa, Natalia Simińska, Klaudia Rybicka, Natalia Jakubowska, Olga Kosmecka, Tatiana Malczyńska, Anna Dorabialska, Kinga Winiecka, Marta Kwiecińska i Ewa Kujawa. Opiekunem projektu jest Rafał Bąk.

Program "Szkoła Dialogu", realizujemy od ponad sześciu lat na terenie całej Polski. Jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju.Dodano: 16 stycznia 2015

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Jest taki dzień...

Dnia 19.12.2014 r. o godz. 12 00 w Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie w odświętnie ustrojonej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście: Ks. dr hab. Leonard Fic - proboszcz naszej parafii, Andrzej Sobieraj- przewodniczący Rady Rodziców oraz liczni rodzice. Na montaż słowno- muzyczny złożyły się jasełka i nastrojowe kolędy śpiewane przez chór szkolny.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: I b, II a, II b, III a, III c. Dzięki czarodziejowi czasu i jego niezwykłemu zegarowi widzowie wyruszyli w podróż do różnych miast, by zobaczyć, jak do Świąt Bożego Narodzenia przygotowują się ludzie, co jest dla nich najważniejsze. W różnych scenach pokazano, jak w życiu człowieka toczy się walka dobra ze złem. Miłość wygrała - Bóg narodził się w sercach tych ludzi. Przedstawienie było ciekawe, skłaniało do refleksji, zostało nagrodzone głośnymi brawami. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor szkoły Wojciech Graczyk, który podziękował młodzieży i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej, złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wystąpił Ks. proboszcz, wprowadził zebranych w atmosferę świąt, mówił o istocie Wcielenia i przeżywaniu świąt.

Po części artystycznej w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szkoły z zaproszonymi gośćmi, w którym wziął również udział Burmistrz Izbicy Kujawskiej - Marek Dorabiała. Ten dzień był niezwykły- pełen wrażeń, przecież Boże Narodzenie jest Świętem Miłości.Dodano: 8 stycznia 2015

CERTYFIKAT DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

23 października 2014 roku w izbickim gimnazjum, odbyła się lekcja pt. "Opowieść o żydach Polskich" zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Patronem akcji był Minister Edukacji Narodowej oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Uczniowie naszego gimnazjum za udział w tym wydarzeniu otrzymali certyfikat.Dodano: 10 grudnia 2014

GEOCACHING

08.11.2014r. odbyła się druga w tym roku szkolnym wyprawa w poszukiwaniu skarbów GEOCACHING przygotowana przez panią Annę Buziewską. Niestety opuściły nas koleżanki z klas trzecich z bardzo ważnego powodu - szykowały się na OSIEMNASTKĘ!!!! Mówi się trudno i żyje się dalej. Zostaliśmy więc my, z naciskiem na uczniów klas pierwszych. Daliśmy radę. Tym razem naszym przewodnikiem / nawigatorem był kolega z Ia - Michał Stasiak, bo przewodnikiem duchowym była oczywiście nasza droga katechetka - pani Karolina Kędzierska. Wyruszaliśmy pełni obaw, ponieważ listopadowa aura sama nie wiedziała na co ma się zdecydować: czy na deszcz, czy może jednak na słoneczko.

Zwyciężyło słoneczko i pod Włocławkiem pięknie się nam rozpogodziło, z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Bo przecież jak tu łazić po chaszczach, kiedy na głowę leje się deszcz. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia kościoła parafii św. Maksymiliana, który wita wszystkich przyjeżdżających do Włocławka charakterystyczną "skocznią".

Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ spotkaliśmy tamtejszego księdza, który opowiedział nam o powstaniu kościoła, przybliżył nam jego historię i podał kilka ciekawostek. Kościół jest naprawdę piękny i zachęcamy wszystkich do jego odwiedzenia.

Po indywidualnej modlitwie, pełni wiary w sukces wyruszyliśmy szukać geokeszy. Tym razem nasze poszukiwania rozpoczęliśmy od Alei Jana Pawła II, po czym skręciliśmy w "las keszy". Trzeba się było porządnie naszukać, żeby znaleźć pierwszą skrytkę, ale w końcu udało się, dalej poszło już jak z płatka. Również podczas tej wyprawy nasz sprytny kolega z Ia - Paweł Karpiński nie miał sobie równych. Wszyscy mieliśmy zaszczyt podziwiać jedynie jego plecy, a co pewien czas również głos gdy po lesie rozlegał się jego tryumfalny okrzyk "mam go"!!! Niestety często nasz sprzęt nawigacyjny tracił zasięg i mimo że Michał robił wszystko żeby powrócił, to ten był bardzo kapryśny. Wtedy szurając nogami po zwiędniętych liściach znaleźliśmy najpierw jednego. potem drugiego grzybka, aż w końcu nazbierało się ich całkiem sporo na pyszną kolację! I tak przedzierając się przez zarośla dotarliśmy do ostatniej skrytki w naszym planie dnia, łącząc tym samym nasz szlak dzisiejszy z tym październikowym. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.Dodano: 27 stycznia 2015

W KALOSZACH PRZEZ ŚWIAT

W sobotę 4 października 2014r. odbył się pierwszy geocaching w tym roku szkolnym. Obok nas starych ''odkrywców'' pojawiły się też i młode osobniki, dla których była to pierwsza taka wyprawa. Spotkaliśmy się pod gimbazą.

O dziwo wszyscy przybyli na czas, Pani Buziewska także (jesteśmy dumni, oby tak dalej!). W tym roku szkolnym geocaching jest połączony z poszukiwaniem Boga w naturze. Pojechaliśmy do Włocławka. Naszym pierwszym punktem była Katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Dzięki tej wizycie jedna z naszych koleżanek dowiedziała się, w jaki sposób przywitać zakonnicę. Jest za to dozgonnie wdzięczna. No właśnie, zapomnieliśmy dodać, że naszym drugim opiekunem była wspaniała pani katechetka, pani Karolina K. Wiedzieliśmy, że szukanie skrytek odbędzie się na terenie lasu, więc zabraliśmy ze sobą kaloszki. Pierwszą skrytkę odnalazłyśmy my, takie szalone. Była zawieszona na drzewie. Wtedy pani Anna B zaproponowała " zróbmy konkurs: trzecie klasy na pierwsze - kto więcej zbierze", oczywiście wygrały trzecie, ale o tym potem.

Tym razem funkcję naszych przewodników pełniły Pietrzoczka z Cieszkowską, na końcu dzięki wspaniałemu routerowi (tak, tak nosimy router do lasu ) dołączył do tego grona Stasiak z I A. Kolejne skrytki odnaleźli uczniowie klas pierwszych i trzecich na przemian. Ciekawą sytuacją, o której można by wspomnieć, była fantastyczna reakcja Adama G., kiedy odnalazł on skrytkę. Leci Adam, leci i drze się na pół lasu " ZNALOZYM":, skacząc przy tym jak gazela. Dowiedzieliśmy się znowu wielu ciekawych rzeczy, tym razem na temat pani Karoliny K. Czy wiedzieliście, że pasją naszej pani katechetki jest jazda konna? :D Potem musieliśmy przeczołgać się lub jak kto wolał, przejść na kolanach pod gęstym lasem świerków Dostałam przy tym z gałęzi w mordkę także tego, cudowna przeprawa:. Geocaching przybrał również formę grzybobrania i konkursu, kto zbierze więcej grzybów, pani Kędzierska czy może reszta? Jej największym przeciwnikiem był Grzybek z pierwszej klasy, w końcu nazwisko go zobowiązuje. Jedna z nas chciała również wziąć udział w tym konkursie, ale znajdywała same muchomory, pytała przy tym pani Ani " psze pani, a to jadalne?". Podczas leśnej wycieczki odbyła się jesienna sesja zdjęciowa na tle drzew (koleżance znudziła się profilówka na fejsie, a wiecie, w lesie to tak egzotycznie).

Odnaleźliśmy łącznie 12 skrytek. Izabela bawiła się w nietypową zabawę z kijem w roli głównej, z uwagi na dobro reputacji naszej koleżanki nie opiszemy tej zabawy( Iza, wisisz nam przysługę!) Bardzo zmęczeni, bo przecież przeszliśmy 15 km ( no tak mniej więcej) wróciliśmy do wspaniałego gimbusa. Pozdrawiamy Dagmarę, którą wytrzęsło .Wróciliśmy do domu. Czekamy na powtórkę!

CIĄG DALSZY NASTĄPI

Kiwi_WiśniaDodano: 26 listopada 2014

LEKCJA Z MYŚLIWYM

W październiku odbyły się zajęcia z cyklu edukacji ekologiczno - łowieckiej pt. "Zwierzęta naszych pól, łąk i lasów". Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Lekcje poprowadził pan Roman Kościelski, myśliwy z Koła Łowieckiego "Bażant" w Izbicy Kujawskiej. Myśliwy podzielił się z gimnazjalistami swoją bogatą wiedzą na temat gatunków łownych występujących w najbliższej okolicy. Opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach i zwyczajach myśliwskich. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu "Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom".Dodano: 26 listopada 2014

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

7 października 2014 r. odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego, dzięki czemu SU zyskał nowych przedstawicieli - uczniów klas pierwszych. Po ogólnoszkolnym głosowaniu odbyły się wewnętrzne wybory, podczas których wybrano nowego przewodniczącego szkoły oraz ustalono skład sekcji samorządu.

W roku szkolnym 2014/ 15 zaszczytną, aczkolwiek odpowiedzialną, funkcję przewodniczącego SU pełni uczennica klasy III b - Wiktoria Grabowska.Dodano: 21 listopada 2014

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

7 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez panie: Ewę Barcz, Krystynę Wojciechowską, Iwonę Wysocką, Jolantę Stefanika oraz pana Rafała Bąka, oczywiście dzięki zaangażowaniu młodzieży. Jak co roku, mieliśmy okazję przypomnieć uczniom naszego gimnazjum najważniejsze informacje dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przepiękne pieśni i piosenki patriotyczne.Dodano: 20 października 2014

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku jest wykształcenie i wychowanie. Dlatego w podzięce za trud włożony w naszą edukację 13 października odbył się w naszym gimnazjum uroczysty apel, podczas którego obdarowano nauczycieli i pracowników szkoły symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką. Podczas uroczystości odbyło się również oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszego gimnazjum.Dodano: 20 października 2014

DZIEŃ PAPIESKI

12 października 2014 roku przeżywaliśmy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Decyzją Episkopatu Polski jest on obchodzony w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku towarzyszyło nam hasło ,, Jan Paweł II- Świętymi bądźcie", zwracające uwagę na aspekt świętości w nauczaniu Kościoła i Ojca Świętego. Z tej okazji młodzież Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej wraz ze scholą ,,Genezaret" przygotowała montaż słowno- muzyczny nawiązujący do hasła tegorocznego dnia. Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Izbicy Kujawskiej o godz. 8.30.

Występ młodzieży przybliżał nauczanie św. Jana Pawła II na temat świętości, był zaproszeniem do poznawania jego dziedzictwa. Ubogacały go liczne wiersze i pieśni w wykonaniu śpiewającej młodzieży. Na to spotkanie przybyli nasi duszpasterze i liczni parafianie. Na zakończenie Ks. proboszcz Leonard Fic podziękował występującym za uświetnienie Dnia Papieskiego oraz opiekunom: Jolancie Baszewskiej, Karolinie Kędzierskiej oraz Piotrowi Przybylskiemu za przygotowanie młodzieży do występu. Po Mszy św. przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia" - dla najbardziej uzdolnionej młodzieży pochodzącej ze wsi i małych miast.Dodano: 12 października 2014

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W GIMNAZJUM IM. GEN. AUGUSTYNA SŁUBICKIEGO W IZBICY KUJAWSKIEJ

Niestety wakacje już za nami, choć minione, pozostaną w naszej pamięci, czas doda im blasku, zostaną niezwykle ubarwione, dźwięk szkolnego dzwonka sprawi, że staną się pięknym wspomnieniem.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną na powitanie ROKU SZKOLNEGO 2014/2015. Obecnością swoją uroczystość uświetnili: Pan Mirosław Matusiak - Sekretarz Gminy Izbica Kujawska oraz Pan Andrzej Sobieraj - przewodniczący Rady Rodziców.

Nie zapomniano oczywiście o przypadającej tego roku 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono wszystkich poległych w czasie wojennej zawieruchy.

Uczniowie wraz z opiekunkami zrobili Panu Dyrektorowi niespodziankę. Przypomnieli, z jak wielką radością i entuzjazmem 50 lat wcześniej uczniowie podążali po raz pierwszy do szkoły przy ulicy Nowomiejskiej 3, wtedy Szkoły Podstawowej nr 2, a byli wśród nich przybyli na uroczystość goście oraz.... nasz Pan Dyrektor.

Zaproszonych gości obdarowano pamiątkowymi dyplomami i bukiecikami jesiennych kwiatów. Pewnie zakręciły się łezki wspomnień w ich oczach, kiedy z głośników popłynęły dźwięki "Kto za Tobą w szkole ganiał .."

Uczniowie, niechętnie żegnając wakacje i marząc skrycie, by trwały wiecznie, przedstawili scenkę z udziałem najprawdziwszych krasnoludków.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor przeciął wstęgę, symbolicznie rozpoczynając Nowy Rok Szkolny 2014/2015.Dodano: 10 września 2014