Szkoła Podstawowa nr 2
im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej ul. Nowomiejska 3 87 - 865 Izbica Kujawska
TEL/FAX: (054) 28 65 011
mail: sp2izbicakuj@wp.pl
REGON: 911333541
Używamy plików cookies. Zmień ustawienia przeglądarki, jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku Twojego komputera.

Wyświetleń:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dyrektor Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej zaprasza uczniów, rodziców, przedstawicieli władz samorządowych oraz kościelnych, a także wszystkich osób związanych i zaprzyjaźnionych z naszym Gimnazjum, na uroczystość inaugurującą rok szkolny 2016/2017, która odbędzie się w hali sportowej o godzinie 9:00.

Informujemy, że odwozy uczniów rozpoczną się o godzinie 10:30.Dodano: 30 sierpnia 2016

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca społeczność Gimnazjum im. Gen. Augustyna Słubickiego, uroczyście zakończyła rok szkolny 2015/2016. Część oficjalna została otwarta przekazaniem przez trzecioklasistów sztandaru szkoły, ich młodszym kolegom i koleżankom. Następnie w krótkich przemówieniach wystąpił Dyrektor Szkoły - Wojciech Graczyk, Ks. prof. dr hab. Leonard Fic oraz Henryk Krzyżanowicz - kierownik Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Izbicy Kujawskiej.

Część artystyczną, jak zwykle z humorem przygotowali nasi wspaniali uczniowie, inscenizując galę rozdania "Augustynów", podczas której nagrodzono statuetkami najbardziej zasłużonych i "zauważalnych" uczniów klas trzecich i wychowawców w mijającym roku.

Dyrektor podsumowując udany rok szkolny, podziękował swoim pracownikom, ze smutkiem pożegnał trzecioklasistów opuszczających nasze mury, a także Panią Marię Szudzik - wieloletniego pracownika naszego Gimnazjum.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości, życząc udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!Tekst/foto: Tomasz Grabowski, dodano: 24 czerwca 2016Dodano: 22 czerwca 2016

Akcja "Bezpieczne Wakacje"

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" 17 czerwca 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panią Edytą Olszewską i przedstawicielem Komendy Policji Miejskiej we Włocławku - wydział prewencji. Prowadząca pogadankę uczuliła młodzież na liczne zagrożenia w czasie wakacji, które czekają nad wodą, w górach, w czasie podróży, w Internecie. Przestrzegała uczniów przed bezmyślnością, brawurą, które są przyczyną tragedii (zwłaszcza po spożyciu alkoholu i narkotyków). Pani policjant przypomniała również numery telefonów alarmowych, oraz zasady zgłaszania zdarzeń. Życzyła gimnazjalistom bezpiecznych wakacji.Tekst: Jolanta Baszewska, dodano: 17 czerwca 2016

Teatr bliżej nas

Tym razem nasza szkoła, a dokładniej sala nr 3, zamieniła się w salę teatralną za sprawą sześciorga gimnazjalistów z klasy II a. 14 06.2016 r. w ramach tygodnia projektów grupa uczniów tej klasy pod opieką J. Baszewskiej zaprezentowała dyrekcji, zaproszonym nauczycielom i uczniom projekt edukacyjny ,,Teatr bliżej nas- inscenizacja ,,II cz. Dziadów" Adama Mickiewicza.Przygotowania do występu trwały długo, ale opłaciło się Chociaż dramat ten uznawany jest przez młodzież za trudną lekturę, po występie jednogłośnie stwierdzili, że ,, Dziady" nie są takie straszne, jak je malują". Uczniowie wykazali się pomysłowością w doborze kostiumów, nie zabrakło też efektów specjalnych, o które zatroszczyli się występujący. Myślę, że zabawa w teatr, nauka i poznawanie lektury przez działanie to ciekawe doświadczenie, które pozostanie w pamięci młodych ,,aktorów" . Występ tych gimnazjalistów został wysoko oceniony przez pana dyrektora i nauczycieli oraz nagrodzony gromkimi brawami.Mamy również propozycję, aby przedstawienie zaprezentować w przyszłym roku uczniom klas pierwszych.Czyli, podobało się!Tekst: Jolanta Baszewska, dodano: 17 czerwca 2016

Augustynki - Dzień Patrona Szkoły

Augustynki to coroczne święto Patrona Naszej Szkoły - gen. Augustyna Słubickiego. Uroczysty apel z tej wyjątkowej okazji przygotowali uczniowie klas I- III, tym razem nie tylko dla swych nauczycieli , rodziców i kolegów, ale także dla zaproszonych wraz z wychowawcami szóstoklasitów ze Szkoły Podstawowej w Izbicy Kujawskiej, którzy już we wrześniu będą uczniami naszego Gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i zaśpiewania hymnu. Następnie uczniowie krótko przedstawili sylwetkę Patrona i rys historyczny epoki, w której żył i działał Augustyn Słubicki. W części artystycznej zaprezentowano wiersze oraz piosenki, sławiące piękno naszych Kujaw i Polski.

Następnie uczniowie klasy II b: Michał Bochman, Mateusz Grzybek oraz Mikołaj Płachecki, zaprezentowali efekty projektu edukacyjnego "Fahrradtout durch Europa- rowerem przez Europę", który zakończyli krótkim quizem dla nauczycieli, nagradzając ich koncentrację i wiedzę pysznymi lizakami.

Na koniec Dyrektor Wojciech Graczyk wręczył nagrody i dyplomy uczniom, którzy swoją postawą, osiągnięciami sportowymi i naukowymi rozsławili Gimnazjum w Izbicy Kujawskiej w gminie, powiecie, województwie, a nawet w kraju .

W przygotowaniu apelu uczniów "wspomagali" nauczyciele: Maria Berdzińska, Jolanta Stefaniak, Rafał Bąk, Tomasz Grabowski, a nad całością czuwał Pan Alfred Lewandowski.

Rodzicom, nauczycielom oraz uczniom dziękujemy za przybycie.Dodano: 8 czerwca 2016

Akcja "Bezpieczne wakacje"

W czerwcu tego roku nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje. W ramach akcji odbyło się dzisiaj na sali gimnastycznej spotkanie gimnazjalistów ze starszym kapitanem p. Mariuszem Bladoszewskim, specjalista do spraw BHP i obronnych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Omówione zostało zjawisko powstawania pożarów, fazy oraz najczęstsze przyczyny ich powstawania - od nieumyślnego zaprószenia ognia, przez niesprawne lub pozostawione bez nadzoru urządzenia elektryczne po czynniki pogodowe.

Zebrani dowiedzieli się jak postępować w razie wystąpienia takiego niebezpieczeństwa i kogo o nim informować, a także jak własnoręcznie postępować z gaśnicą. Spotkanie zorganizowała Pani Anna Buziewska, a wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.Tekst: Anna Buziewska, foto: Tomasz Grabowski, dodano: 7 czerwca 2016

Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Pierwszy czerwca to szczególny dzień w naszym gimnazjum. Dzień dzieci - najważniejszej i najliczniejszej substancji wypełniającej szkolne korytarze i sale lekcyjne. Każdego roku jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych, w którym to nauczyciele okazują swym uczniom wdzięczność  za to, że   przez niemal cały rok, dbając o ich rozwój zmuszają do ciężkej pracy i nauki.

W tym roku nie było inaczej, ponieważ poszczególne klasy wraz ze swymi wychowawcami opuścili na chwilę szkolne mury, aby uczcić ten piękny dzień. Klasy pierwsze, 2a spędziły survivalowo czas nad jeziorem Długie, 2b,1-3f oraz 3c w stolicy naszego powiatu, natomiast 2c, 3a i 3b udały się na wycieczkę do Płocka. Naszym wychowankom dziękujemy za miło spędzony  czas i życzymy wszystkiego najlepszego, samych   sukcesów i dobrych   wyników w nauce!Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 4 czerwca 2016

Klasy trzecie nad morzem

W dniach 19-21 maja 2016 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce na szlaku Szczecin- Kołobrzeg- Międzyzdroje-Świnoujście. Zwiedzali ciekawe miejsca oraz poznawali historię odwiedzanych miejsc, np. miasta Szczecin. Wyjazd stał się nie tylko okazją do poznania pięknych zakątków naszej ojczyzny, ale także do odpoczynku po wyczerpującym całodniowym zwiedzaniu.. Wieczorem spacerowaliśmy brzegiem morza, graliśmy w siatkówkę, a także biesiadowaliśmy przy ognisko. Na szczęście oprócz dobrych humorów nie zabrakło nam również pięknej pogody, która towarzyszyła nam przez cały pobyt nad Morzem Bałtyckim.

A oto wypowiedzi kilkorga uczestników naszego wyjazdu:
- Wycieczka podobała mi się, ponieważ mogłem spędzić czas ze znajomymi i zobaczyć wiele ciekawych zabytków.
- Ta wycieczka jest dla mnie niezapomnianym przeżyciem, gdyż po raz ostatni udaliśmy się w takim gronie na wspólny wyjazd. Ponadto spędziliśmy czas pod opieką cudownych nauczycieli, w dodatku nad naszym cudownym, polskim morzem.
- Wycieczka była bardzo fajna. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i miło spędziliśmy czas, pewnie po raz ostatni w takim gronie. Szkoda, że trwała tylko 3 dni."
- Bardzo podobała mi się wycieczka, ponieważ było to jedno z najlepszych zdarzeń w naszym szkolnym życiu. Sądzę, że każdy był zadowolony. Myślę też, że te wspólne chwile zapamiętamy na zawsze i często będziemy powracać do tych wspomnień z uśmiechem na twarzy. Pogoda była piękna, a nasza polska plaża jeszcze ładniejsza.Tekst/foto: Uczniowie klas trzecich, dodano: 2 czerwca 2016

Łowcy talentów artystycznych w naszym gimnazjum

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedstawiciela Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, który przygotował dla uczniów klas trzecich prezentację promującą "kolski plastyk". Szkoła ta, znajdująca się niecałe 30 kilometrów od naszej miejscowości od lat odnosi sukcesy w ogólnopolskich przeglądach rysunkowo malarskich, fotograficznych czy rzeźbiarskich plasując się w czołówce średnich szkół artystycznych w Polsce.

Młodzi plastycy odnoszą wiele sukcesów, a ich projekty często zostają wpisane na stałe nie tylko w lokalny pejzaż (ławeczka Mehoffera w Turku, pomnik Młodego Szewca w Kazimierzu Biskupim, popiersie Kazimierza Wielkiego dla LO w Kole i wiele innych). Talenty młodych artystów zauważane są również przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który niejednokrotnie fundował dla nich stypendia. Kolski plastyk - prawdziwa kuźnia talentów z 35 letnią tradycją posiada niepowtarzalny klimat, który tworzą jej uczniowie jak i wspaniali nauczyciele. Warto wspomnieć, że nowy rok szkolny 2016/2017 zostanie zainaugurowany już w nowej siedzibie - przepięknym dziewietnastowiecznym Pałacu w Kościelcu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoły, którą znajdziecie na oficjalnej stronie: www.plastykkolo.comTekst: Tomasz Grabowski, dodano: 13 maja 2016

Uczniowie posprzątali!

Izbicki cmentarz żydowski to szczególne miejsce w kulturze Żydów, zamieszkujących nasze tereny. Jest on również bardzo często uczęszczanym terenem przez okolicznych mieszkańców, choćby ze względu na nietuzinkowe położenie, z którego można podziwiać urokliwą panoramę naszego miasta i okolicznych sołectw. Niestety nie wszyscy potrafią uszanować to miejsce, często zostawiając tam swoje "pozostałości"...

W ubiegły czwartek uczniowie klasy Ib naszego gimnazjum zainicjowali pomysł posprzątania tego miejsca. Ów pomysł został zrealizowany na lekcji wychowawczej. Za godną postawę społeczną i ekologiczną wychowankowie zostali nagrodzeni pozytywnymi uwagami, które z pewnością będą miały wpływ przy wystawianiu końcoworocznej oceny z zachowania. Serdecznie gratulujemy!Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 13 maja 2016

Szkolenie eTwinning

10 maja 2016 r. nasze germanistki p. Magdalena Bochman oraz p. Bożena Szadkowska prowadziły zajęcia warsztatowe w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Włocławku.

Na zajęcia liczną grupą przybyli nauczyciele naszego Gimnazjum. Tematem warsztatów było zapoznanie zebranych z możliwościami programu eTwinning. Prowadzące podzieliły się przykładem dobrych praktyk- zaprezentowały dwa nagrodzone projekty eTwinning: "Berliner Krimis- historyjki kryminalne w Berlinie" oraz "Frieden ist eine Kunst- pokój jest sztuką".

W praktycznej części zadań uczestnicy warsztatów poznali kilka darmowych aplikacji wspierające innowacyjne działania nauczycieli w pracy z uczniami, w klasie z dostępem do Internetu.

Dzięki wykorzystaniu metody "learnind by doing" uczestniczki warsztatów od razu wypróbowały wykorzystanie nowoczesnej technologii do przygotowania ciekawych materiałów na zajęcia lekcyjne. Nie obyło się bez śmiechu i zdrowej rywalizacji podczas wykonywania zadań.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 14 maja 2016

Przedstawienie "Blogerka"

W dniu dzisiejszym nasi gimnazjaliści wzięli udział w spektaklu edukacyjnym pt. "Blogerka", który poruszył aktualny temat dość często przejawiającej się przemocy i agresji wśród młodzieży szkolnej. Spektakl opowiadał historię matki, która zaniepokojona dłuższą nieobecnością swojej córki, próbuje dociec przyczyn jej zniknięcia. Wypytując przyjaciół córki, przeglądając jej telefon, wreszcie czytając jej blog, dowiaduje się, że córka popadła w konflikt z koleżanką który zamierza rozwiązać poprzez bójkę.

Występ niósł przykaz o tym, że siłowe rozwiązywanie problemów w rzeczywistości ich nie naprawia, a także to że zawsze warto ze sobą rozmawiać i przede wszystkim umieć sobie wybaczyć. Przedstawienie przygotowali aktorzy Impresariatu Artystycznego "Inspiracja" z Krakowa.
Fundator: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Burmistrz Izbicy Kujawskiej.Tekst, foto: Tomasz Grabowski, dodano: 10 maja 2016

Najszczęśliwszy raper świata!

W poniedziałek 09.05.2016 roku wybraliśmy się zwartą grupą, (wraz z naszymi niezastąpionymi nauczycielkami) na koncert Chefketa - rapera, który pochodzi z Berlina i ma opinię "najszczęśliwszego rapera na świecie". Wkrótce mieliśmy się przekonać, że to nie tylko kwestia pozytywnego przekazu jego tekstów! Zacznijmy od początku. Wyjechaliśmy po trzeciej godzinie lekcyjnej (niestety, nie ominął nas sprawdzian z chemii). Koncert miał się odbyć w Łodzi, w ramach trasy "Musik macht stark". Większość z nas nie interesowała się niemieckim rapem, co już wkrótce miało się zmienić. Dotarliśmy na miejsce ponad godzinę przed czasem i od razu zajęliśmy sobie najlepsze miejsca przy barierkach, których pilnowaliśmy zaciekle aż do rozpoczęcia koncertu. Wkrótce zaczęły zjeżdżać się inne szkoły (i inni chłopcy, a było na kim oko zawiesić!). Ludzi było coraz więcej, aż w końcu. zaczęło się! Chefket przywitał nas po Polsku (niestety, na tym jego znajomość naszego języka się kończyła.. Ach, germanistki wiedziały, gdzie nas zabierają). Po kilku piosenkach atmosfera była całkowicie rozluźniona - tańczyliśmy, machaliśmy rękoma w rytm muzyki, śpiewaliśmy, nawet te teksty, które słyszeliśmy pierwszy raz w życiu. Nie tylko sam wykonawca był niesamowity. Mogliśmy zachwycać się cudownymi głosami pań z chórku, basami, które czuliśmy na całym ciele i bardzo dobrym zapleczem technicznym (oświetlenie idealne do koncertowego selfie) . Dla niektórych był to pierwszy koncert w życiu, ale nawet osoby zaznajomione z tematem były bardzo pozytywnie zaskoczone! Nikt nas nie żałował godziny spędzonej na pilnowaniu barierek. Po zakończeniu hala rozbrzmiała okrzykami "noch einmal!". Co w tej sytuacji mógł zrobić zmęczony przez polską młodzież Chefket? Mógł tylko pożegnać nas wspaniałym wykonaniem "Could you be loved" które doprowadziło nas do łez. To było bardzo pozytywne przeżycie i wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim nauczycielkom, które nam towarzyszyły!

Wkrótce trzeba było wrócić do szarej rzeczywistości. Jednak wcześniej - na Spottedzie Łódź zawrzało! Co prawda, nam znalezienie upatrzonego chłopaka zajęło kilka dni, ale możemy się pochwalić naszym kolegą (to wcale nie Szymon!) który najwyraźniej zawrócił w głowie jakiejś nieśmiałej dziewczynie, ponieważ postanowiła rozpocząć poszukiwania. Oczywiście robiliśmy wszystko aby jej w nich pomóc, niestety, nie wiemy jak ta historia potoczyła się dalej.Tekst: Marta Kwiecińska, foto: Olga Kosmecka, dodano: 6 czerwca 2016

Warsztaty informatyczne pt. "eTwinning - możliwości współpracy międzynarodowej"

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, podczas których dowiecie się Państwo o korzyściach płynących z udziału w programie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. Podczas spotkania podzielimy się z Państwem swoimi dobrymi praktykami oraz przedstawimy wybrane narzędzia informatyczne, które będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy z uczniami. Będą to między innymi programy, które wykorzystujemy zarówno we współpracy międzynarodowej z partnerami krajów Europy oraz na co dzień. Będą to darmowe aplikacje wspierające innowacyjne działania nauczycieli w pracy z uczniami, w klasie z dostępem do Internetu. Ułatwiają one przygotowanie ciekawych lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tworzenie quizów, tablic tematycznych, przygotowanie prostych narzędzi do zbierania wypowiedzi twórczych. Służą one także do ewaluacyjnych podsumowań po lekcji lub do wykorzystania w krajowych lub międzynarodowych projektach eTwinning.


Warsztaty odbędą się we Włocławskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w dniach 10.05.2016 roku (dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych) oraz 13.05.2016 roku (dla przedszkoli) w godz. 16.00- 18.00.

Warsztaty poprowadzą: Magdalena Bochman i Bożena Szadkowska - nauczycielki Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej oraz Alina Wujcik - nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 97 "Dziecięcy Sad" w Łodzi.

Więcej informacji...


Tekst: Magdalena Bochman, Bożena Szadkowska, Dodano: 6 maja 2016

"Marsz Pamięci"

W piątek 22 kwietnia Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Gen. Augustyna Słubickiego wraz z delegacją uczestniczył w "Marszu pamięci", który odbył się w Lesie Rzuchowskim na terenie Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Chełmnie n/Nerem (Kulmhof).

Marsz Pamięci został zorganizowany już po raz czwarty, aby upamiętnić tych, którzy tu zginęli. W tym roku uroczystość była poświęcona pamięci żydowskich mieszkańców okolicznych miast i miejscowości (Koła, Dąbia, Kłodawy Sompolna i Izbicy Kujawskiej), którzy byli pierwszymi ofiarami obozu.

Po wysłuchaniu krótkich przemówień zebrani przeszli w kierunku Ściany Pamięci, gdzie oddali hołd pomordowanym, składając kwiaty i zapalając znicze. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego w Kole.Tekst/foto: Rafał Bąk, dodano: 27 kwietnia 2016

Egzaminy gimnazjalne 2016

W dniach 18 - 20 kwietnia grono trzecioklasistów z naszej szkoły przystąpiło do egzaminów gimnazjalnych. W poniedziałek stawiali czoło przedmiotom humanistycznym, we wtorek matematyczno - przyrodniczym, natomiast w środę zmagali się z językami obcymi.

Przed przystąpieniem do każdego z etapów egzaminowania, Przewodniczący komisji egzaminacyjnej w asyście dwóch przedstawicieli samorządu uczniowskiego, osobiście dokonywali odbioru arkuszy egzaminacyjnych, podczas którego sprawdzana była ich ilość oraz poprawność zabezpieczeń. Następnie udawano się do sal egzaminacyjnych, gdzie po wylosowaniu numeru stolika, uczniowie zasiadali w wyznaczonym miejscu, oczekując w skupieniu na rozdanie testów.

Przypominamy, że przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego warunkuje ukończenie tego etapu edukacyjnego, a jego wyniki CKE poda 17 czerwca.Tekst: Tomasz Grabowski, foto: Rafał Bąk, dodano: 20 kwietnia 2016

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

18 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem katechety Karoliny Kędzierskiej, przedstawili Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Młodzież ukazała Mękę Jezusa Chrystusa, który z miłości ku nam cierpiał za nasze grzechy niosąc krzyż, przyjmując bicie, obelgi i pośmiewisko. Serdecznie dziękuję młodzieży za udział w Drodze Krzyżowej oraz opiekunom: pani Magdalenie Bochman, pani Karolinie Strumidłowskiej, Pani Bożenie Szadkowskiej.Tekst: Karolina Kędzierska, dodano: 23 marca 2016

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 13 - 16 marca 2016 roku odbyły się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Na rekolekcjach głosił ks. Artur Chałucha. Młodzież z naszego gimnazjum wraz z opiekunami przysłuchiwała się głoszonemu Słowu Bożemu. Słowo kierowane w czasie spotkań rekolekcyjnych przybliżyło nas do Chrystusa Zmartwychwstałego. We wtorek i środę była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.Tekst: Karolina Kędzierska, dodano: 23 marca 2016

Stoły Wielkanocne na Kujawach

Część artystyczna z okazji XVIII Powiatowej Wystawy "Stoły Wielkanocna na Kujawach" Izbica Kujawska 2016 została przygotowana przez uczniów klas I - III Gimnazjum im. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej pod opieką nauczycielek: Jolanty Baszewskiej, Iwony Wysockiej i Krystyny Wojciechowskiej. W montażu słowno - muzycznym wykorzystano scenariusz "Wielkanoc na Kujawach" autorstwa Małgorzaty Karkowskiej (www. edukacja.edux.pl), w   którym   zostały przedstawione   kujawskie zwyczaje ludowe, związane z podkoziołkiem, Wielkim Postem i Wielkanocą.

Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajęli się: Jolanta Stefaniak, Rafał Bąk oraz Jakub Płachecki. Piosenki zaśpiewały: Sylwia Kwiatkowska ("Miłość Twa" z repertuaru Eleni), Patrycja Gawrońska i Justyna Polaszewska ("Piosenka wielkanocna")z towarzyszeniem chórku szkolnego. Scenografię wykonały: Maria Berdzińska (autorka pomysłu), Ewa Matusiak i Elżbieta Sobańska.Tekst: Krystyna Wojciechowska, dodano: 14 marca 2016

Gala Szkoły Dialogu

8 marca uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję stanąć na deskach sceny Teatru Wielkiego w Warszawie. Właśnie w tym dniu, odbyła się uroczysta Gala Szkoły Dialogu, zrzeszająca uczniów szkół z całej Polski, poszukujących w swoich regionach śladów żydowskich obecności. Nasze gimnazjum reprezentowała Olga Kosmecka, Natalia Jakubowska oraz Tatiana Malczyńska. Nie zabrakło również "Młodego Lidera Dialogu" - Wiktorii Grabowskiej, która ukończywszy nasze gimnazjum, nadal czynnie interesuje się kulturą żydowską. Wiktoria prowadzi także warsztaty dla naszych uczniów zaszczepiając w nich ciekawość i wiedzę na temat Żydów zamieszkujących tereny izbickie.

Uroczystą galę, zaszczyciły swą obecnością takie znakomitości jak Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, ambasador Izraela Anna Azari, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Henryk Wujec. Więcej informacji na: www.dialog.org.plTekst/foto: Tomasz Grabowski, dodano: 12 marca 2016

Zapraszamy na wystawę pt. "Stoły Wielkanocne na Kujawach"

W roku 2016 Nasze Miasto dostąpiło zaszczytu zorganizowania XVIII Powiatowej Wystawy "Stoły Wielkanocne na Kujawach". W najbliższą niedzielę   o   godzinie 11:00   w  Hali Sportowej przy Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej, rozpocznie się wystawa, na którą zapraszamy wszystkich wielbicieli i propagatorów regionalnych zwyczajów związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Po wystawie przewidziana jest część oficjalna, w której odbędą się występy artystyczne, przemówienia okolicznościowe, wręczenie nagród oraz podziękowań, a następnie poświęcenie potraw i degustacja.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej.Dodano: 10 marca 2016

Tydzień języków obcych

W dniach 14-21 marca 2016 roku odbędzie się w naszej szkole ,,Tydzień Języków Obcych". Przedstawiciele klas wybrali już kraje, które będą reprezentować podczas tego tygodnia. Są to: Ia- Hiszpania, IIc - Chiny Ib - Meksyk, IIIa - Japonia Ic - Egipt, IIIb - Indie IIa - Teksas, IIIc - Alaska IIb - Rosja, IIIf - Polska.

Wszystkie klasy mają przygotować:
* flagi danych krajów (format A4) na drzwi,
* nazwę kraju w języku polskim i w języku wylosowanego państwa.
Klasy I przygotowują dwie dwustronne flagi danego kraju ( na brystolu) do czwartku 10.03.2016 r.

Każda klasa:
* przygotowuje piosenkę w języku wylosowanego państwa i prezentuje ją podczas uroczystości 21 marca. Może to być prezentacja indywidualna, grupowa lub klasowa. (Do współpracy zachęcamy wychowawców oraz pozostałych nauczycieli!);
* przygotowuje gazetki ścienne o tematyce wybranego przez siebie kraju w swoich klasach na konkurs ,,Klasopracownia Tygodnia Języków Obcych".
Komisja konkursowa będzie oceniać gazetki klasowe w dniu 17 marca (czwartek).
* musi wybrać jednego przedstawiciela do konkursu ,,1 z 10".

Odbędą się także konkursy na:
* najciekawszy strój indywidualny,
* najciekawszy strój klasowy
* oraz Konkurs Poezji Anglojęzycznej.

Wyniki wszystkich konkursów zostaną nagrodzone i ogłoszone podczas uroczystości szkolnej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!

Dodano: 3 marca 2016

"eTwinning - możliwości współpracy międzynarodowej"

Serdecznie zapraszamy na nieodpłatne warsztaty informatyczne pt. : które poprowadzimy w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Pozaszkolnego w dniu 12.03.2016 roku w godz. 10.45 - 12.45 podczas "Weekendu z Technologią Informacyjną" dla nauczycieli

Warsztaty poprowadzą: Alina Wujcik - nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 97 "Dziecięcy Sad" w Łodzi, oraz Magdalena Bochman i Bożena Szadkowska - nauczycielki Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli przedszkoli, szkół p odstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, podczas których dowiecie się Państwo o korzyściach płynących z udziału w programie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. Podczas spotkania podzielimy się z Państwem sw oimi dobrymi praktykami oraz przedstawimy wybrane narzędzia informatyczne, które będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy z uczniami. Będą to między innymi programy, które wykorzystujemy zarówno we współpracy międzynarodowej z partnerami krajów Europy or az na co dzień. Będą to darmowe aplikacje wspierające innowacyjne działania nauczycieli w pracy z uczniami, w k lasie z dostępem do internetu. Ułatwiają one przygotowanie ciekawych lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tworzenie quizów, tabli c tematycznych, przygotowanie prostych narzędzi do zbierania wypowiedzi twórczych. Służą one także do ewaluacyjnych podsumowań po lekcji lub do wykorzystania w krajowych lub międzynarodowych projektach eTwinning.

Obecność ambasadora eTwinning Pani Ewy Grzesiak umożliwi rejestrację szkół oraz nauczycieli w programie eTwinning. Do zobaczenia!

Zobacz szczegóły    |     Formularz zgłoszeniowyDodano: 1 marca 2016

Z wizytą w Brukseli

Nauczycielka naszego Gimnazjum pani Magdalena Bochman w dniach 20 - 21 Lutego 2016 r. uczestniczyła w warsztatach FCL (Future Classroom Lab), które odbywały się w European Schoolnet. Dwudniowe warsztaty w Brukseli ukazały uczestnikom praktyczne pomysły do podjęcia działań metodą pracy 1:1 (jedno urządzenie dla każdego ucznia). W dzisiejszych czasach ogromną rolę pełni Internet oraz umiejętności obsługi narzędzi dostępnych w nim. Szkoła powinna wspierać współpracę oraz konstruktywną wymianę z innymi szkołami, krajami, kręgami kulturowymi za pomocą sieci. Oraz narzędzi dostępnych w niej.

Szkolenie pokazało jak w sensowny i ukierunkowany sposób wprowadzić urządzenia mobilne w zajęcia lekcyjne. Metodą "learning by doing" ukazano jak poprowadzić zajęcia w sposób przyjazny dziecku oraz odpowiadający jego możliwością. Kolejnym ważnym aspektem szkolenia była możliwość wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów z nauczycielami z innych krajów, którzy są zainteresowani współpracą.

Ukazano szereg aplikacji, które można wykorzystać na lekcji jako element utrwalenia,na wstępie jako narzędzie sprawdzenia oraz powtórzenia zdobytych umiejętności. Dzięki aplikacjom urozmaicamy swoje lekcje, uczniowie pracują z urządzeniami bardzo im bliskimi, nauka sprawia dużą frajdę, uczą się zdrowej rywalizacji oraz tego, iż smartphone lub tablet nie muszą służyć tylko do łączenia się z Facebookiem.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 17 marca 2016

"Nad przepaścią"

17 stycznia 2016 roku w murach naszego Gimnazjum gościliśmy aktorów Impresariatu Artystycznego "Inspiracja" z Krakowa.

Artyści wystąpili w spektaklu "Nad przepaścią", który opowiadał o dwóch przyjaciołach   -  miłośnikach   i  fascynatach   górskich wspinaczek.  I  kiedy w życiu jednego z nich pojawiły się narkotyki, ten spadł..., w metaforyczną przepaść.

Przedstawionymi scenami, jak również słowami podsumowania, artyści starali się zainspirować młodzież do życia wolnego od uzależnień.Tekst: Karolina Strumidłowska, dodano: 18 lutego 2016


153 rocznica Powstania Styczniowego -
Uroczyste obchody bitwy po Cieplinami

W tym roku przypada 153 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Było ono ostatnim w epoce porozbiorowej zrywem niepodległościowym, zainaugurowanym 22 stycznia 1863 roku i kontynuowanym aż do jesieni 1864 r.

Na Kujawach stoczono kilkanaście bitew i potyczek. Jedną z pierwszych była bitwa pod Cieplinami. 14 lutego 2016 r. odbyła się uroczystość w parafii Modzerowo k/Babiaka, która ją upamiętniła. Uczestniczył w niej również poczet sztandarowy naszej szkoły. Pierwsza  część uroczystości odbyła się w kościele parafialnym w Modzerowie, gdzie została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana przez przeora Paulinów w Brdowie.

Uroczystość rozpoczął ks. proboszcz parafii w Modzerowie Marek Kasiorkiewicz, powitał zaproszonych gości przybyłych na uroczystość m.in.: senatora RP Józefa Łyczaka, posłów na sejm RP Łukasza Zbonikowskiego i Jana Krzysztofa Ardanowskiego , władze powiatowe, radnych powiatu włocławskiego, władze gminy Izbica Kujawska, Przedcza i Babiaka, przedstawicieli Nadleśnictwa Koło oraz poczty sztandarowe m.in. ze szkół z Błennej, Włocławka, oraz Izbicy Kujawskiej. W uroczystości uczestniczył także poczet sztandarowy Gminnego Koło PSL Izbica Kujawska. Uroczystość uświetniły chóry z prywatnej szkoły muzycznej z Włocławka oraz ze szkoły z Babiaka.

Krótki rys historyczny bitwy pod Cieplinami, opracowany przez Krzysztofa Dorcza ,przedstawił nadleśniczy pan Mirosław Macherski. Druga część uroczystości odbyła się pod pomnikiem w Lucynowie, gdzie złożono kwiaty.Tekst, foto: Ewa Matusiak, dodano: 15 lutego 2016

Warsztaty eTwinning

W dniu 12 lutego 2016 r o gody. 15.00 w pracowni informatycznej naszego gimnazjum odbyły się trzygodzinne warsztaty szkoleniowe z ambasadorką Programu eTwinning województwa kujawsko-pomorskiego panią Małgorzatą Garkowską . Szkolenie to było przeznaczone dla nauczycieli chcących realizować zajęcia i projekty, zwłaszcza międzynarodowe w atrakcyjny sposób, przy użyciu technologii cyfrowej (TIK). W szkoleniu brało udział 19 osób. Byli to przedstawiciele poszczególnych szkół:
- Zespół Szkół im. Konrada Jażdżewskiego w Błennie,
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika oraz Gimnazjum w Topólce,
- Gimnazjum nr 1 we Włocławku,
- Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu,
- Publiczne Gimnazjum im. Jana Lubrańskiego w Lubrańcu oraz nauczyciele naszego Gimnazjum w Izbicy Kujawskiej.

Uczestnicy podczas szkolenia mieli możliwość zarejestrowania się w programie eTwinning, poznać internetowe narzędzia i rozpocząć wyszukiwanie partnerskiej szkoły do współpracy międzynarodowej. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu oraz drobne upominki.

Podczas szkolenia nauczycielki naszej szkoły p. Magdalena Bochman i p. Bożena Szadkowska przedstawiły również swój projekt, który w roku 2015 zdobył 2 Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie eTwinning "Nasz projekt eTwinning 2015" w kategorii gimnazjum. Organizatorki szkolenia serdecznie dziękują za przybycie i czynny udział w warsztatach.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 17 marca 2016

Żywa lekcja historii

We   wtorek   9  lutego,   uczniowie  naszego  gimnazjum zostali wciągnięci w wir średniowiecznego czasu siegającego początków Polan. Bractwo Rycerskie "Kerin", przybliżyło nam kulturę i obyczaje ówczesnych wojów oraz historię techniki średniowiecznego oręża.

Nasi gimnazjaliści mogli przywdziać średniowieczne szaty, jak również poczuć na sobie ciężar pełnego rynsztunku. Liczne konkursy, prezentacje oraz niezwykłe historie dotyczące tych burzliwych dla Polski czasów, wzbudziły podziw i wielkie zainteresowanie wśród młodzieży. Dziękujemy Pani Dorocie Dobisz, za zorganizowanie tego niezwykłego widowiska, dzięki któremu wszyscy przekonali się, że historia może być ciekawą przygodą.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 9 lutego 2016

Zmiana planu lekcji

Informujemy, że tuż po feriach zimowych, czyli od 1 lutego 2016 roku, zmianie ulegnie plan lekcyjny w naszym gimnazjum. Uczniów oraz nauczycieli prosimy o zapoznanie się z dokonanymi zmianami. Nowy plan jest już opublikowany i gotowy do wydruku na niniejszej stronie w zakładce "Plan lekcji".Dodano: 21 stycznia 2016

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty programu eTwinning

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 12 lutego 2016 r. o godz. 15.00 w Sali informatycznej naszego gimnazjum odbędą się warsztaty szkoleniowe z ambasadorką Programu eTwinning woj. kujawsko- pomorskiego panią Małgorzatą Garkowską. Jest to bezpłatne 3-godzinne szkolenie na temat programu i jego narzędzi, przeznaczone dla wszystkich nauczycieli chcących realizować zajęcia i projekty, zwłaszcza międzynarodowe w twórczy i atrakcyjny sposób, przy użyciu technologii cyfrowej (TIK). Uczestnicy będą mieli możliwość zarejestrowania się w programie, poznać internetowe narzędzia eTwinning i rozpocząć wyszukiwanie partnerskiej szkoły do współpracy. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat udziału w szkoleniu.

Program warsztatów: Dołącz do eTwinning


1. Informacja o programie eTwinning - 25min
a) Czym jest eTwinning? - założenia, cele, charakterystyka i umiejscowienie w edukacyjnych programach Unii Europejski, korzyści i zalety związane z udziałem w programie
b) Krajowy portal programu www.etwinning.pl
c) Europejski portal programu www.etwinning.net
d) Informacje na temat odznak jakości, kursów internetowych i możliwości udziału w międzynarodowych warsztatach doskonalenia zawodowego i seminariach
2. Przykłady dobrych praktyk w realizacji projektów eTwinning - 20 min
3. Rejestracja na portalu eTwinning - sesja warsztatowa przy komputerach - 20 min
4. Narzędzia eTwinning - Desktop - sesja warsztatowa przy komputerach - 35 min
5. Narzędzia eTwinning - TwinSpace - sesja warsztatowa przy komputerach - 25 min
6. Inne narzędzia przydatne w realizacji projektów eTwinning - 30 minDodano: 29 stycznia 2016

Nasz nauczyciel znów w Belgii

Miło nam poinformować, że nauczycielka naszego Gimnazjum pani Magdalena Bochman wykorzystując swoje doświadczenie i osiągnięcia w projekcie eTwinning, pomyślnie przeszła rekrutację do udziału w warsztatach doskonalenia zawodowego z cyklu "Future Classroom Lab". Szkolenie odbędzie się w Brukseli w siedzibie European Schoolnet w dniach 20 - 21 lutego 2016r.

Warsztat ten zapewni uczestnikom praktyczne pomysły do podjęcia inicjatywy do nauki 1:1 (jedno urządzenie dla każdego ucznia). Uczestnicy warsztatów:
- poznają zalety nauki 1:1;
- nauczą się tworzenia interaktywnych ćwiczeń, instrukcji wideo oraz jak zintegrować je z planami edukacyjnymi;
- odkryją nowe narzędzia i metody, aby zwiększyć zaangażowanie uczniów;
- będą eksperymentować z różnymi aplikacjami opartymi na chmurze;
- mają możliwość rozpoczęcia projektu we współpracy z nauczycielami różnych krajów europejskich;

W warsztatach weźmie jedynie 5 wybranych osób z Polski - gratulujemy i życzymy owocnego pobytu.Dodano: 25 stycznia 2016


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
w Izbicy Kujawskiej zagrała kolejny raz

W tym roku na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godną opiekę medyczną seniorów zebraliśmy 12.464,71 zł. Wolontariusze pod opieką nauczycieli kwestowali na ulicach Izbicy Kujawskiej oraz w miejscowości Błenna i Pustynka w godzinach 8.30 - 16.00. Wielkie orkiestrowe granie w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej wystartowało o godz. 13.00. Koncert rozpoczęły występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Izbicy Kujawskiej. Dzieci zaprezentowały teatrzyki, występy wokalne oraz tańce. Swój program artystyczny przedstawiła także dziecięca grupa teatralna prowadzona przez Stowarzyszenie Idea Młodych.

Wystąpiły również dzieci uczęszczające na zajęcia sekcji rytmiczno-tanecznej oraz wokalnej działających przy M-GOK w Izbicy Kujawskiej. Na izbickiej scenie nasze gimnazjum reprezentowali: Sylwia Kwiatkowska, Kaja Sadowska, Zosia Sieradzka, Justyna Polaszewska, Nina Rosińska, Patrycja Gawrońska, Kamil Pawłowski oraz Michał Stasiak. Wystąpiła również p. Bożena Wochna. Nie zabrakło koncertów zespołów muzycznych prezentujących zarówno bluesa, rocka, jak i lżejsze brzmienia - Master, No Way oraz Karens's Diet. Gospodarzem na scenie była Sylwia Kuropatwińska, która niestrudzenie zachęcała licznie przybyłych na imprezę do udziału w licytacjach. W tych zmaganiach wspierał ją Patryk Konopski. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz przepyszne ciasta - domowe wypieki mam naszych uczniów. Ok. godz. "20.00" czasu izbickiego imprezę zakończono tradycyjnym "światełkiem do nieba".

Organizatorzy 24. Finału WOŚP, tj. Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Izbicy Kujawskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej pragną serdecznie podziękować Samorządowi Gminy Izbica Kujawska oraz instytucjom i firmom z terenu Gminy i Miasta Izbica Kujawska za wsparcie w realizacji tegorocznej akcji.Tekst: Rafał Bąk, dodano: 18 stycznia 2016

Jest taki dzień

Dnia 21.12.2015 r. o godz. 11:40 w Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Henryk Krzyżanowicz- kierownik Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół oraz liczni rodzice. W tym roku młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny, na który złożyły się: nastrojowe wiersze, kolędy i liczne scenki z życia różnych grup społecznych w wykonaniu gimnazjalistów.

Do żłóbka przybywali liczni ludzie, którzy prezentowali różne postawy wobec Jezusa Chrystusa: jedni się radowali, inni Go prosili o różne przysługi, a niektórzy niczego nie rozumieli. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: II a, II b, II c, III a i III b. Występ był ciekawy, skłaniał do refleksji, został nagrodzony głośnymi brawami. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor szkoły Wojciech Graczyk, który podziękował młodzieży i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej, złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. W imieniu władz samorządowych życzenia świąteczne złożył całej społeczności szkolnej pan Henryk Krzyżanowicz. Następnie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę betlejemską - w naszej szkole to już tradycja.

Po części artystycznej w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szkoły z zaproszonymi gośćmi, w którym wziął również udział Burmistrz Gminy i Miasta - Marek Dorabiała. Ten dzień był niezwykły-odświętny, pełen wrażeń i refleksji. Wszyscy czuliśmy się jedną wielką rodziną. Sprawił to:
" Dzień wigilijny, wieczór wigilijny.
Noc, w której Bóg stał się człowiekiem
i znalazł się wśród nas."Tekst: Jolanta Baszewska, dodano: 23 grudnia 2015

Mikołajkowa epidemia trwa!

Prawdopodobnie pierwszą osobą, u której stwierdzono występowanie choroby wywołanej wirusem mikołajkowym, był sam Św. Mikołaj. Choroba jest szalenie zaraźliwa. Objawia się uporczywym pragnieniem obdarowywania innych, bez oglądania się na własne korzyści. Zarażony nie oczekuje wdzięczności i poklasku, natomiast gorąco pragnie wywoływać uśmiech na twarzach innych i spełniać ich marzenia (przynajmniej te maleńkie). Objawy choroby nasilają się około 6 grudnia.

W tym roku szkolnym pierwsza zapadła na nią Pani Karolina Kędzierska. Szybko zaraziła wszystkich członków Koła Ewangelizacyjnego, którzy, porażeni silną potrzebą działania, przygotowali kartki i ozdoby choinkowe. Następnie rozprowadzili je wśród wiernych w kościele parafialnym i na "Pustynce", a pozyskane fundusze przeznaczyli na paczki dla potrzebujących. Kolejną ofiarą wirusa stała się Pani Bożena Szadkowska, która bez najmniejszych skrupułów zaraziła swoją klasę - tj. II c. Dotknięci chorobą postanowili działać na rzecz "Maluchów". Zarazili całą szkołę, nie oszczędzając Pani Pedagog. Przygotowane przez młodzież kartki i ozdoby choinkowe znikały z pokoju nauczycielskiego - skarbonka napełniała się. Wirus wyraźnie dopadł wszystkich wychowawców i nauczycieli. Uczniowie poszczególnych klas (grupami i indywidualnie) zasypywali gabinet pedagoga szkolnego słodyczami i przyborami szkolnymi. Stan chorobowy nasilał się. Powstał koncept, by obdarować dzieci i młodzież z domów dziecka we Włocławku. Przygotowano paczki - adekwatnie do rozpoznanych potrzeb i marzeń. Pan Dyrektor przeniósł wirusa dalej, dzięki czemu troje uczniów gimnazjum wraz z opiekunkami 21 grudnia 2015 roku dostarczyło pakunki do wybranych placówek we Włocławku, przemierzając ulice tego miasta pięknym, czerwonym busem z najsympatyczniejszy Panem Kierowcą za sterem.

Uwaga! Epidemia trwa! W sekrecie przygotowywane są paczki dla kolejnych dzieci. Liczba zarażonych rośnie.Pierwsze ofiary choroby dziękują serdecznie wszystkim, którzy dali się zarazić i życzą im, by nigdy nie pozbyli się wirusa. Jego nosiciele tracą wprawdzie niemałe zasoby pieniężne, ale za to obfitują w radość i charakteryzują się niecodziennym uskrzydleniem. I trzeba przyznać - pięknie im z tym.Tekst: Karolina Strumidłowska, dodano: 23 grudnia 2015

Góra Grosza

Miło jest nam poinformować, że nasze gimnazjum jak co roku wzięło udział w "Usypywaniu Góry Grosza", będącego dla wszystkich cenną lekcją empatii oraz umiejętności dzielenia się z potrzebującymi. Celem tej zaszczytnej akcji było zebranie pieniędzy przeznaczonych dla tych dzieci, które z przyczyn losowych nie mogą dorastać i wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

XVI edycja Góry Grosza w naszej szkole trwała aż do 16 grudnia, ze względu na trwające wtedy próbne egzaminy gimnazjalne. Wzieli w niej udział wszyscy uczniowie gimnazjum, a koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Ewa Barcz.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/towarzystwonaszdomTekst: Tomasz Grabowski, dodano: 30 grudnia 2015

"Codzienne Smaki Izraela"

W piątek 11 grudnia na terenie naszego gimnazjum odbyły się warsztaty kuchni żydowskiej prowadzone przez Macieja Jana Mazurkiewicza pracownika UMK w Toruniu, znawcy i pasjonata kultury żydowskiej. W warsztatach wzięło udział 15 uczniów pod opieką pana Rafała Bąka. Młodzież najpierw uczestniczyła w warsztatach teoretycznych związanych z zasadami kuchni żydowskiej. Następnie "zawładnęła" teren szkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem prowadzącego oraz pań kucharek przygotowywała szkolny obiad. Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość posmakowania "Codziennych Smaków Izraela"Tekst: Rafał Bąk, dodano: 18 grudnia 2015

Wyjazd do Chełmna

We wtorek 8 grudnia, odbyła się wycieczka edukacyjna do Muzeum byłego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. W wycieczce uczestniczyło 20 uczniów pod opieką p M. Bochman oraz p R. Bąka. Zwiedziliśmy tam muzeum w Spichlerzu, ruiny pałacu, teren badań archeologicznych, teren cmentarza, pomnik, Ścianę Pamięci. Uczniowie uczestniczyli również w uroczystości poświęconej pamięci ofiar zbrodni nazistowskiej w 74. rocznicę pierwszego masowego mordu Żydów w Kraju Warty. Na terenie Muzeum odbyło się spotkanie z przedstawicielami Gminy Żydowskiej z Łodzi oraz wysłuchano wykładu o tradycjach i świętach wyznawców judaizmu.Tekst: Rafał Bąk, foto: Olga Kosmecka, dodano: 19 grudnia 2015


Wycieczka do Berlina

W dniu 11 grudnia 2015 roku nasze gimnazjum zorganizowało jednodniowy wyjazd do Berlina, w którym uczestniczyło 42 uczniów oraz 4 opiekunów: p. Bożena Szadkowska, p. Magdalena Bochman, p. Dorota Dobisz oraz p. Anna Jąkalska. Program wycieczki był bardzo ciekawy i dość napięty. Zwiedziliśmy min. zabytkową część miasta: Bramę Brandenburską, Reichstag, Mur Berliński, Plac Poczdamski, Aleksanderplatz oraz "Aleję Unter den Linden".

W godzinach popołudniowych zwiedziliśmy także Muzeum Techniki, gdzie uczniowie podziwiali zgromadzone w nim liczne eksponaty naukowe i techniczne, a także połączenie przeszłości ze współczesnością, który reprezentował bombowiec Douglas C-47, mieszczący się na dachu, tuż nad wejściem do Muzeum Techniki. Uczniowie mogli odwiedzić również szesnaście stałych ekspozycji, dotyczących m.in. technologii wytwarzania papieru, transportu miejskiego, browarnictwa czy przemysłu farmaceutycznego. Najważniejszą wieczorną atrakcją był jednak pobyt na berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym, który ma własną niepowtarzalną atmosferę.Tekst: Bożena Szadkowska, dodano: 17 grudnia 2015

Szlakiem izbickich Żydów

W miniony poniedziałek, izbickie gimnazjum gościło swojego ubiegłorocznego absolwenta - Wiktorię Grabowską. Wiktoria jest także absolwentką Szkoły Dialogu oraz Fundacji Forum Dialogu, czynnie interesującą się kulturą żydowską, dlatego dla naszych uczniów przygotowała warsztaty historii i kultury żydowskiej, z którą tak silnie związana jest izbicka ziemia. Po wykładzie, gimnazjaliści udali się na spacer, szlakiem wielokulturowych miejsc, gdzie przeplatała się historia polska, żydowska oraz niemiecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i materiału filmowego.Tekst: Tomasz Grabowski, foto: Olga Kosmecka, dodano: 8 grudnia 2015

Koncert ZEV MAT

Fundacja ARIARI we współpracy z Urzędem Miejskim Izbicy Kujawskiej oraz Gimnazjum im. gen. Augusta Słubickiego zaprasza na inspirowany kulturą i muzyką żydowską koncert ZEV MAT - autorski projekt Ziemiowita Kosmowskiego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek w izbickim MGOK o godzinie 13:00.

Oprócz koncertu, przez cały tydzień odbędą się liczne warsztaty i spotkania dotyczące historii i kultury żydowskiej. W programie między innymi prezentacje filmów, wycieczki i spacery w Izbicy Kujawskiej szlakiem miejsc związannych ze Szlamkiem oraz warsztaty kuchni żydowskiej, które poprowadzi wybitny znawca i pasjonat kutlury żydowskiej - Maciej Jan Mazurkiewicz. Lokalnym koordynatorem tego eventu jest Przemysław Nowicki we współpracy z nauczycielami izbickiego gimnazjum - Magdaleną Bochman oraz Rafałem Bąkiem.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 6 grudnia 2015

Próbny egzamin gimnazjalny

3 grudnia 2015 roku nasi gimnazjaliści przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Jest to diagnoza wiedzy i umiejętności, w której uczniowie muszą skupić się na pracy z tekstami źródłowymi i dokonać ich właściwej analizy.

Testy próbne mają na celu wskazać uczniom nad czym muszą jeszcze popracować, aby we właściwym czasie uzyskać bardziej zadowalające wyniki i dostać się do wymarzonej przez siebie szkoły średniej. Próbny egzamin to także zaznajomienie uczniów z procedurami egzaminacyjnymi i oswojenie ich z często towarzyszącym stresem. Życzymy powodzenia!Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 3 grudnia 2015

Geocaching

28 listopada 2015r. odbyła się druga w tym roku szkolnym wyprawa w poszukiwaniu keszy. Tym razem terenem naszych poszukiwań były lasy Nadleśnictwa Włocławek. Wyruszyliśmy spod gimnazjum szkolnym busikiem pod opieką pani Karoliny Kędzierskiej i pani Anny Buziewskiej. Jednak z powodu panującej grypy w zajęciach terenowych wzięli udział tylko niezwyciężeni, reszta zgłoszonych uległa chorobie!

Naszym celem było zdobycie pozostałych skarbów z rozpoczętego w ubiegłym roku szlaku. Jednak po zdobyciu dziesięciu keszy i wymarznięciu na kość, zdecydowaliśmy o powrocie do domu. Na szczęście nikt się nie rozchorował i ładujemy teraz akumulatory na następną wyprawę.Tekst: Anna Buziewska, dodano: 29 grudnia 2015


Nadanie sztandaru Zespołowi Szkół w Błennie

W dniu 22 listopada 2015 roku o godz. 10:00 w Kościele św. Małgorzaty w Błennie, Wojciech Graczyk - Dyrektor naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystej Mszy świętej z okazji nadania sztandaru Zespołowi Szkół w Błennie.

Po Mszy św. w uroczystym korowodzie udano się do siedziby szkoły, gdzie jej uczniowie i nauczyciele przygotowali dla wszystkich zgromadzonych część artystyczną.Tekst: Ewa Matusiak, dodano: 30 listopada 2015

Sesja popularno naukowa

21 listopada 2015 roku nasi uczniowie pod opieką Pana Rafała Bąka wzięli udział w sesji popularno - naukowej z badań nad neolitem Kujaw i zachodniej Rosji. Spotkanie dotyczyło badań archeologicznych w rejonie Parku Kuturowego Wietrzychowice, archelogii w ermitażu - badań neolitycznych osad jeziornych w północno - zachodniej Rosji oraz badań z zakresu archeologii środowiskowej w rejonie pobliskim nam Wietrzychowic i zachodniej Rosji.

Sesję poprowadziło wielu znakomityh gości - dr Piotr Papiernik, mgr Joanna Wicha, prof. Andriey Mazurkiewicz oraz dr Piotr Kittel. Wydarzenie zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 21 listopada 2015

Wernisaż artysty

15 listopada w ramach projektu grupa uczniów wraz z opiekunami: p. Magdaleną Bochman, p. Karoliną Strumidłowską oraz p. Marią Berdzińską odbyła wycieczkę na wernisaż wystawy najnowszych prac autora połączony z koncertem Pleszyńskiego na plastikowe trąby i klawisze w Pałacu Ostromecko. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej informacji na: https://soundcloud.com/kook-on/ostrowskipleszynski-las-marianski-work-in-progressTekst: Magdalena Bochman, dodano: 21 listopada 2015

"Friedenisteine Kunst - Pokój jest sztuką"

W listopadzie 5 uczniów naszego gimnazjum: Michał Stasiak, Nikola Śniegowska, Katarzyna Wieszczyczyk, Kinga Winiecka oraz Natalia Żabierek wraz z koordynatorką p. Magdaleną Bochman przystąpiło do nowego projektu eTwinning. Projekt pt.: "Friedenisteine Kunst- Pokój jest sztuką" został założony podczas Europejskiej Konferencji Warsztatowej w Brukseli. W projekcie uczestniczą Niemcy, Dania, Austria oraz jeszcze jedno gimnazjum z Polski.

Celem projektu jest udział w 63 Konkursie Europejskim 2016. Celem konkursu natomiast jest kreatywny sposób odkrywania i współtworzenia Europy. Motto konkursu brzmi: "Żyjmy wspólnie w pokoju!"

Zadaniem projektu "Pokój jest sztuką" jest przedstawienie dzieł sztuk, które są odzwierciedleniem czasów, w których powstają. Wielu artystów za pośrednictwem swoich dzieł walczy o pokój oraz sprzeciwia się przemocy. Uczniowie wybiorą dzieła sztuki, które wyróżniają się na tle sytuacji panującej na świecie.

W ramach projektu p. Magdalena Bochman zaprosiła do współpracy p. Grzegorza Pleszyńskiego, który zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem okładek i plakatów, fotografią, video-artem, performance, happeningiem. Pracuje z ludźmi skazanymi w więzieniach, współtworzy z ludźmi niepełnosprawnymi i upośledzonymi, uczy dzieci i młodzież (nagroda Ministra Edukacji Narodowej i nagroda Kuratora Oświaty ). Od 1999 roku jest dyrektorem bydgoskiego oddziału Międzynarodowego Muzeum Artystów (International ArtistsMuseum ).

Artysta podczas dwugodzinnego wykładu, który odbył się 13 listopada 2015 r., w naszym gimnazjum przedstawił młodzieży wpływ sztuki na przestrzeni wieków na mentalność człowieka- "od Michała Anioła do Andy'ego Warhola". Po wykładzie uczniowie oraz nauczyciele stawiali pytania, a następnie grupa w/w uczniów omawiała z panem Pleszyńskim problematykę projektu.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 21 listopada 2015


"Pies najlepszym przyjacielem człowieka"

Pies - od tysięcy lat najlepszym przyjacielem człowieka , lecz bywa czasem zły i groźny, a także głodny i porzucony. O żywocie, zwyczajach i usposobieniach tych zwierząt opowiedziało nam dwoje ich znawców. Towarzyszył im również sympatyczny i niezwykły gość - pies Husky o imieniu Laki. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie i nauczyciele, których sprowadziła ciekawość i chęć zdobycia wiedzy o tym, że pies podobnie jak człowiek miewa nastroje, silnie reaguje na zastane sytuacje, wreszcie to, że nieumiejętne obchodzenie się z tym zwierzęciem może być dla człowieka bardzo groźne.

Uczniowie dowiedzieli się jak postępować z takim psem, jak się przed nim bronić i przede wszystkim jak nie prowokować go do agresji. Dla wspólnego dobra zapamiętajmy tę cenną lekcję, ale przede wszystkim wiedzmy o tym, co mówi jeden z aforyzmów: "Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie."Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 31 października 2015

Ebooki dla naszych pierwszoklasistów

E-booki Nowej Ery to interaktywne podręczniki dla gimnazjum, dzięki którym uczysz się tak, jak lubisz. Stanowią doskonałą pomoc podczas prowadzonych lekcji, a także i samodzielnej pracy. Interaktywne zasoby edukacyjne pozwalają na zrozumienie i łatwiejsze zapamiętanie treści. Możesz uczyć się na komputerze, tablecie i smartfonie. Wystarczy zarejestrować się na stronie wydawnictwa i wpisać kod, otrzymany od swoich wychowawców.

W razie problemów zajrzyj do instrukcji lub skontaktuj się z sekretariatem szkoły. Link do panelu logowania znajduje się w zakładce Szkoła oraz poniżej. Zapraszamy do korzystania!

Logowanie i rejestracja: http://ebooki.nowaera.pl/gim.html

Jak uruchomić: http://gimnazjum.ebooki.nowaera.pl/static/jak-uruchomic.pdf

Jak korzystać: http://gimnazjum.ebooki.nowaera.pl/static/jak-korzystac.pdfTekst: Tomasz Grabowski, dodano: 19 listopada 2015


Otrzymaliśmy Europejską Nagrodę Jakości

Miło nam poinformować, że zeszłoroczny projekt eTwinning "EinevirtuelleReiseentlang der Märchenstraße- wirtualna podróż szlakiem niemieckich bajek" koordynowanego przez p. Magdalenę Bochman, zdobył Europejską Odznakę Jakości. Oznacza to, że praca koordynatora projektu, praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższyeuropejski poziom. Jeszcze raz gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 21 listopada 2015

Doroczna konferencja eTwinning 2015

W dniach 22 - 24 października 2015 roku odbyła się w Brukseli roczna europejska konferencja eTwinning, wyjątkowe spotkanie 500 nauczycieli i edukatorów z czterdziestu, w większości europejskich krajów. Uczestniczyły w niej osoby, które zawodowo zajmują się podnoszeniem jakości edukacji w swoich krajach. Spotkać można było zarówno ambasadorów eTwinning oraz nauczycieli zasłużonych dla Programu, jak również nowych eTwinnerów. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez nauczycielkę języka niemieckiego, panią Magdalenę Bochman.

Konferencja eTwinning to spotkanie ludzi różnych kultur, tradycji i języków. Ale można było zauważyć coś, co łączyło wszystkich uczestników. To wiara w ideę eTwinning - łamanie stereotypów, otwartość na dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, uczenie się od siebie.

Po inspirujących wystąpieniach rozpoczynających konferencję (m.in. Martine Reichert z Komisji Europejskiej, David Kerr z Uniwersytetu w Bristolu i Rafaelle Salinari z Uniwersytetu w Bolonii) można było wziąć udział w grze miejskiej, która odbyła się w centrum Brukseli. W czasie wspólnego rozwiązywania zadań z wykorzystaniem tabletu udało się zintegrować międzynarodowe grupy.

W centrum zainteresowania znajdowały się warsztaty edukacyjne. Uczestnikom zaoferowano cały wachlarz warsztatów, w tym liczne komputerowe. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana i obejmowała m.in. takie zagadnienia jak: zanurz się w technologii, kodowanie, wykorzystanie tabletów w projektach eTwinning, czynne obywatelstwo, uczenie się przez działanie i wiele, wiele innych.Tekst: Magdalena Bochman, dodano: 11 listopada 2015

Bożena Sitek: koncert "Chopin w Izbicy Kujawskiej"

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki fortepianowej na uroczysty koncert w wykonaniu Bożeny Sitek pt. "Chopin w Izbicy Kujawskiej", które odbędzie się 18 października 2015 roku, w Kościele Parafialnym w Izbicy Kujawskiej
. BOŻENA SITEK - Pianistka, muzykolog, poetka, aktorka, prezenterka radiowa i telewizyjna, konferansjer. Autorka tekstów, scenariuszy, programów poetycko-muzycznych, opowieści z muzyką, koncertów edukacyjnych i bajek muzycznych dla dzieci. Popularyzatorka muzyki. Koncertuje na kameralnych i dużych scenach, nagrywa teksty lektorskie, występuje w słuchowiskach, filmach, spektaklach literackich. W Roku Chopinowskim pracowała w Biurze Obchodów Chopin 2010 jako specjalista ds. edukacji, koordynatorka i współorganizatorka projektów i konferencji, jurorka konkursów, prezenterka wydarzeń, autorka materiałów promocyjnych i edukacyjnych. Niedawno wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego” z utworami inspirowanymi polską muzyką i historią. Pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina i realizuje projekty z nimi związane.

Na koncert zapraszają organizatorzy: Urząd Miejski, Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Stowarzyszenie "Idea Młodych", Studio Wydawnicze i Reklamowe "Graf".

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/1665850843630546/Dodano: 15 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, częściej nazywany Dniem Nauczyciela to polskie święto państwowe oświaty i szkolnictwa wyższego. Oficjalnie ale też zwyczajowo nasi wspaniali uczniowie, doceniając dydaktyczny i wychowawczy wkład nauczycieli przygotowali część artystyczną, którą zaprezentowali na uroczystym apelu.

Recytowane wiersze i pieśni podkreślały wagę tego wydarzenia, ale oficjalną atmosferę, młodzi artyści przełamywali zabawnymi skeczami, dotyczącymi życia szkolnego uczniów i swych nauczycieli.

Wszyscy nauczyciele, otrzymali od uczniów życzenia, upominki oraz kwiaty, za co bardzo dziękujemy. Gratulujemy także wspaniałej organizacji, a wszystkim zgromadzonym rodzicom i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo.

Poniżej, prezentacja fotograficzna z utworem muzycznym wykonanym przez Annę German pt. "Człowieczy los".Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 14 października 2015

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12 października 2015 roku, w naszym Gimnazjum przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie gimnazjum. Zasady wybierania i działania organów Samorządu Uczniowskiego określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Organy Samorządu są jedynymi reprezentantami uczniów. Samorząd Uczniowski reprezentuje interesy uczniów w zakresie oceniania, klasyfikowania i promowania oraz przedstawia, Radzie Pedagogicznej oraz dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach, a w szczególności dotyczących praw ucznia. Więcej informacji w zakładce Samorząd Uczniowski.

Przewodniczący: Magdalena Suska, Zastępca przewodniczącego: Marta Kwiecińska, Skarbnik: Patrycja Dąbrowska, Zastępca skarbnika: Julia Stawicka, Sekretarz: Klaudia Wieszczyczyk, Zastępca sekretarza: Natalia Żabierek, Sekcja dekoracyjna: Kinga Winiecka, Jakub Kosmecki, Milena Chłędowska, Klaudia Gałązka, Sekcja dyżurów: Kaja Sadowska, Błażej Sobieraj, Kacper Nowakowski, Nikola Śniegowska, Sekcja porządkowa: Natalia Jakubowska, Patryk Konopski, Patryk Chłędowski, Zofia Sieradzka, Aneta Różańska, Sekcja naukowa: Olga Kosmecka, Ewa Kujawa, Magdalena Jeszka, Sekcja patronacka: Kamil Pawłowski, Sekcja stroju: Mikołaj Płachecki, Weronika Grochowina, Aniela Nijak, Andżelika Kasiorek.Dodano: 27 października 2015

XV Dzień Papieski

11 października 2015 r. przeżywaliśmy w Polsce XV Dzień Papieski. Decyzją Episkopatu Polski jest on obchodzony w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku towarzyszyło nam hasło "Jan Paweł II- Patron Rodziny". Z tej okazji młodzież Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej wraz ze scholą przygotowała montaż słowno - muzyczny nawiązujący do hasła tegorocznego dnia.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Izbicy Kujawskiej o godz.16. Młodzież wystąpiła podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. proboszcza Leonarda Fica. Występ gimnazjalistów przybliżał nauczanie św. Jana Pawła II na temat powołania, misji i roli rodziny w świecie. Ubogacały go liczne wiersze i pieśni w wykonaniu śpiewającej młodzieży.

Na to spotkanie przybyli nasi duszpasterze i liczni parafianie. Na zakończenie Ks. proboszcz Leonard Fic podziękował występującym za uświetnienie Dnia Papieskiego oraz opiekunom: Jolancie Baszewskiej, Karolinie Kędzierskiej oraz Piotrowi Przybylskiemu za przygotowanie młodzieży do występu. Po Mszy św. odmówiono różaniec w intencji rodzin oraz przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny dla najbardziej uzdolnionej młodzieży pochodzącej ze wsi i małych miast.Tekst: Jolanta Baszewska, dodano: 12 października 2015

W poszukiwaniu keszy

03 października 2015r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wyprawa w poszukiwaniu keszy. Wyjechaliśmy planowo o godzinie 10:00. Zabraliśmy ze sobą drabinę, ponieważ z opisu niektórych skrytek wynikało, że inaczej się po prostu nie da. Dzień mieliśmy wyjątkowo piękny, jak na tę porę roku i poszukiwania sprawiały nam wiele przyjemności. Na dzisiejszą wyprawę wybraliśmy kesze ukryte w pobliżu Izbicy Kujawskiej, w okolicznych wsiach: Augustynowie, Skaszynie, Sarnowie i Zgłowiączce. Wyprawę możemy uznać za udaną, znaleźliśmy wszystkie kesze z wyjątkiem jednego, który najwyraźniej uległ zniszczeniu.Tekst: Anna Buziewska, dodano: 19 października 2015

Pielgrzymka do Lichenia

30 września 2015 roku uczniowie z III klas naszej szkoły, wzięli udział w pielgrzymce młodzieży gimnazjalnej do Lichenia. Udzial brała również młodzież ze wszystkich rejonów naszej diecezji. Myślą przewodnią spotkania były słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5.7).Tekst: Karolina Kędzierska, dodano: 3 października 2015

Wycieczka nad morze

W miniony weekend pracownicy naszego gimnazjum udali się na dwudniową wycieczkę integracyjną do Trójmiasta. Podczas pobytu zwiedzono między innymi sopockie molo, Akwarium Gdyńskie przy Skwerze Kościuszki, a także gdańską starówkę. Był też widowiskowy rejs statkiem po stoczni. Cały czas towarzyszył nam przewodnik, który przybliżył zwiedzającym historię Trójmiasta i jego infrastruktury, okraszając swe opowieści mało znanymi i często zabawnymi faktami dotyczącymi tych miejsc. Na odpoczynek i nocleg udano się do pensjonatu, położonego w cichym i niezwykle urokliwym Chłapowie.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 28 września 2015

"Rowerem do Europy"

24 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Buziewskiej i Jolanty Stefaniak wzięli udział w XIII POWIATOWYM RAJDZIE ROWEROWYM "ROWEREM DO EUROPY", organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włocławku, Zespół Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu - Marysinie oraz Zespół Szkół CKR im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu. Szkolnym organizatorem rajdu była pani Anna Buziewska - nauczycielka geografii.

Miejscem docelowym rajdu był ośrodek AGROFARA w Gołaszewie. Po oficjalnym otwarciu imprezy i posiłku regeneracyjnym odbyły się turnieje wiedzy o Unii Europejskiej , np.: "Jeden z dziesięciu", konkursy turystyczne, sportowo - rekreacyjne i plastyczne. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek - wspólne grillowanie. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, szczególnie z wygranych nagród.Tekst: Anna Buziewska, dodano: 10 października 2015

eTwinning

We wrześniu 2015 ruszył kolejny projekt eTwinning w j. niemieckim, tym razem pod nazwą "EineFahrradtourdurch Europa- rowerem przez Europę". W tym projekcie uczniowie naszego gimnazjum mają okazję współpracować z kilkoma krajami europejskimi, tj. z Grecją, Francją, Słowacją, Belgią i z Włochami. Dzięki projektom eTwinning poznajemy Europę z bliska, nie tylko zwyczaje oraz życie codzienne naszych rówieśników, ale również specyfikę danego kraju. Projekt koordynują nauczycielki języka niemieckiego- p. Magdalena Bochman oraz p. Bożena Szadkowska. Efekty współpracy można oglądać na stronie Twinspace: https://twinspace.etwinning.net/9694/homeTekst: Magdalena Bochman, dodano: 21 listopada 2015


Inscenizacja w Kościele Parafialnym

18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w krótkiej inscenizacji przybliżyli postać św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Nad przygotowaniami do inscenizacji czuwała pani Karolina Kędzierska - nasza katechetka.

Występ gimnazjalistów i Msza św. odprawiona w intemcji dzieci, młodzieży i wychowawców, były ukorowaniem trwających już od środy przygotowań do tego święta.Dodano: 20 września 2015

"Wehikuł czasu"

6 września 2015 roku, na terenie Parku Kulturowego Wietrzychowice, gdzie znajdują się grobowce megalityczne sprzed 5500 lat, odbył się festyn archeologiczny "Wehikuł czasu". Wzięli w nim aktywnie udział także nasi uczniowie, którzy pod opieką nauczyciela Gimnazjum Pana Rafała Bąka, roznosili ulotki i udzielali informacji zwiedzającym.

Organizator: Stowarzyszenie Ziemia Izbicka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej i Fundacja Badań Archeologicznych im. Konrada Jazdżewskiego.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 8 września 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku mszą świętą w Kościele Parafialnym, społeczność naszego Gimnazjum rozpoczęła powitanie nowego roku szkolnego 2015/2016. Wychowani w patriotycznym duchu, nieustannie pamiętający o tragicznych kartach historii naszego narodu, podopieczni Gimnazjum wraz z delegacją pozostałych szkół w obecności Ks. dr hab. Leonarda Fica oraz Burmistrza Izbicy Kujawskiej - Marka Dorabiały, złożyła wieniec z kwiatów pod pomnikiem Poległych w II Wojnie Światowej.

O godzinie 9:00 w hali sportowej, przed zgromadzonym gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi, nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną, po której odbyło się zaprzysiężenie klas pierwszych.

Wojciech Graczyk - dyrektor Gimnazjum w swoim przemówieniu, dziękując za ciężką pracę nauczycieli i administracji, wytyczył także zadania do zrealizowania w nowym roku szkolnym 2015/2016. Podziękował również za permanentne wsparcie i dobrą współpracę obecnemu na uroczystości Kierownikowi Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Izbicy Kujawskiej - Panu Henrykowi Krzyżanowiczowi.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a naszym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałych doświadczeń i przygód w nowym etapie edukacyjnym.Tekst: Tomasz Grabowski, dodano: 1 września 2015