Nasza szkoła to miejsce szczególne gdzie możemy spotkać się z kolegą bądź koleżanką, a przy okazji dobrze i w ciekawy sposób się edukować pod okiem naszych najlepszych nauczycieli. Dzięki nim zdobywamy niezbędną wiedzę, która będzie potrzebna w naszym dalszym edukowaniu się. Wszyscy razem tworzymy jedną rodzinę, wspólnie pomagamy potrzebującym oraz bierzemy w aktywny sposób udział w wielu wydarzeniach. Nasza szkoła bierze udział w wielkim wydarzeniu jakim jest WOŚP czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dbamy również o ważne dla szkoły miejsca takie jak np. cmentarz gdzie znajduje się pomnik naszego patrona szkoły. 
[ Tekst: Oktawian Antczak, klasa VIII ]

W szkole podstawowej nr.2 im. generała Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej uczniowie mają naprawdę dużo możliwości do rozwijania swoich umiejętności i pasji. Nauczyciele tam są mega zaangażowani i zawsze stawiają na to, żeby lekcje były ciekawe i wciągające dla nas czyli uczniów. W dodatku, organizują różne konkursy, występy artystyczne i wyjścia na świeże powietrze, które pozwalają nam zdobywać nowe doświadczenia i tworzyć świetne wspomnienia, przy których super się bawimy. Można powiedzieć, że uczniowie w tej szkole spędzają super czas posiadając mnóstwo okazji do rozwoju !
[ Tekst: Natalia Ziółkowska, klasa V ]

Życie w naszej szkole nie polega tylko na nauce, jest to miejsce, w którym spędzamy większość czasu. Tu zawieramy pierwsze przyjaźnie, przeżywamy sukcesy a czasem niestety również i porażki. Uczymy się też rozwiązywać problemy i wspólnie działać. Zdobywamy nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, aby dalej radzić sobie w życiu. Szkolne spotkania ze znajomymi i różne atrakcje czynią czas spędzany w niej ciekawym i zabawnym.
[ Tekst: Eliza Parol, klasa V ]

W naszej szkole jest miło, zabawnie są mili nauczyciele i uczniowie jest dużo wycieczek.
Organizujemy też apele na różne okazje np. na 11 listopada, nowy rok szkolny 1 września i na boże narodzenie (jasełka).Uczymy się też różnych fajnych, użytecznych i mądrych rzeczy.
Oczywiście wychowawcy swoich klasy organizują też wigilie klasowe dzielą się opłatkiem, śpiewają różne kolędy. Nasza szkoła robi też dyskoteki szkolne np. na walentynki.


[ Tekst: Zuzanna Myrta, klasa V ]

Życie naszej szkoły to nie tylko oceny i nauka. To przede wszystkim różne szkolne wycieczki i wspólnie spędzone przerwy. Razem z naszą szkołą jeździmy na różne ciekawe wycieczki na których świetnie się bawimy. Często w naszej szkole odwiedzają nas różni goście jak na przykład Klub Anwil z Włocławka lub trener motywacyjny Kacper “Kacpa” Lachowicz.
W naszej szkole nawiązujemy też nowe przyjaźnie i kontakty. Chodź czasem nie chcę nam się wstać do szkoły, to na myśl o znajomych humor się poprawia.


[ Tekst: Tola Wojtczak, klasa V ]