Nasze gimnazjum, do którego wkrótce przyjdziecie, nie jest tylko miejscem nauki, ale także fajną szkołą, gdzie dużo się dzieje. My, uczniowie, z wielką chęcią przychodzimy tu codziennie, wiedząc, że każdego dnia dzieje się coś innego. Na przerwach wszyscy rozmawiamy i miło spędzamy czas. Nauczyciele są życzliwi i pomocni, a uczniowie ze starszych klas przyjaźnie nastawieni. Tylko w tym roku szkolnym odbyło się mnóstwo apeli, wycieczek i wyjazdów szkolnych. Propagowane są również spektakle edukacyjne, np. „Nad przepaścią” czy „Blogerka”, dzięki którym uświadomiliśmy sobie wiele ważnych spraw, z którymi spotykamy się na co dzień. Zajrzyjcie na naszą stronę internetową, żeby przekonać się, ile atrakcji czeka na Was w ciągu każdego roku szkolnego.
Tekst: Dominika Kotlińska, kl. Ia

Mimo podziału na klasy wszyscy jesteśmy jedną wielką społecznością. Nie dzieli nas wiek, zainteresowania, narodowość czy religia. W szkole jest też wiele zajęć, które wykonujemy w grupach. Mowa tu o projektach edukacyjnych, a także pracach grupowych podczas lekcji czy nawet grach zespołowych na lekcjach wychowania fizycznego. Często uczestniczymy we wspólnych wycieczkach krajowych i zagranicznych, podczas których możemy bliżej poznać zarówno siebie, jak i swych wspaniałych nauczycieli. Szkoła, oprócz oczywistej funkcji edukacyjnej, pełni także rolę integracyjną. Jest miejscem spotkania z rówieśnikami, nauki, kontaktów z innymi ludźmi. Również w szkole zawiązują się pierwsze, wieloletnie przyjaźnie.
Tekst: Michał Bochman, kl. IIb

Nasze gimnazjum pozostaje aktywne społecznie poprzez udział w różnego typu akcjach, np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Góra Grosza. Razem z nauczycielami organizujemy zbiórki na rzecz osób potrzebujących, którym podarowujemy nie tylko rzeczy materialne, ale również najprostszy, a jednak tak ważny uśmiech. Podejmujemy się też innych zadań, takich jak sprzątanie szczególnych, reprezentacyjnych miejsc. Współpracując z uczniami z innych szkół, doświadczamy wielu sukcesów i otrzymujemy pochwały. Poczet sztandarowy naszego gimnazjum jest obecny podczas ważnych uroczystości środowiskowych, dzięki czemu rozwijana jest w uczniach świadomość przynależności społecznej oraz historycznej.
Tekst: Zosia Sieradzka, kl. Ib