W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 27 września 2019 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawczynią p. Bożeną Szadkowską oraz uczniowie klasy IV pod opieką p. Anny Jąkalskiej uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Izbicy Kujawskiej, panem dzielnicowym-  mł. asp. Bartłomiejem Śledzińskim.

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Podczas spotkania z policjantem uczniowie mogli dowiedzieć się również, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie dzieci otrzymały z rąk gościa element odblaskowy. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję. Zapewnili, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.