Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości  w naszej szkole. Ten szczególny dzień przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnym kraju. Oddajemy cześć tym, dzięki, którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem. A ojczyzna nasza powróciła na mapę Europy.

 Uczniowie klas ósmych , przedstawiciele klasy pierwszej oraz chór przedstawili w części artystycznej drogę do zwycięstwa . Piękne wiersze patriotyczne przeplecione występami doskonałych naszych solistów i solistek wraz z chórem  przybliżyły tamte chwile sprzed ponad 100  lat i wywołały ogromne wzruszenie na  twarzach.  Przesłanie, które przekazali uczniowie  wywołało chwilę zadumy i refleksji nad wolnością i ojczyzną  . Dla wszystkich była to piękna lekcji historii i patriotyzmu. Pamiętajmy, że 11 listopada uczy  nas wszystkich , że ojczyzna to dobro najwyższe , trzeba je ciągle umacniać i stać na jej straży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *