,,Dzisiaj w Betlejem…” – takim hasłem rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej swoją pierwszą jasełkę w Szkole  Podstawowej nr 2  im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej. 

Ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia był niezwykle pracowity. Uczniowie- mali aktorzy, pod czujnym okiem  swojej wychowawczyni rozpoczęli intensywne próby na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza.  Wspólnie  ćwiczyli śpiewanie kolęd i pastorałek, stroili choinkę, kończyli dekorację na przedstawienie jasełkowe. Całość dopełniły podkłady muzyczne, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Finał tej pracy nastąpił 19 grudnia 2019 roku.

Występ małych aktorów wprowadził  zaproszonych na tę uroczystość gości: rodziców oraz dyrekcję szkoły, w świąteczny, pełen magii nastrój. Nie mogło także zabraknąć tego, na którego najbardziej czekały dzieci- MIKOŁAJA! Zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych, pojawiły się uśmiechy i zadowolenie z otrzymanych prezentów J.

To  była doskonała lekcja wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *