W dniu 15 listopada uczniowie klasy II i III wzięli udział w wycieczce do Torunia. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Poznaj Polskę”. W podróży towarzyszył nam bardzo sympatyczny Pan Pilot, który już w autokarze opowiadał nam różne ciekawostki. Poznaliśmy liczne legendy związane z tym miastem. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Pamięci Narodowej, miejsca upamiętniającego Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Następnie odbyliśmy spacer z przewodnikiem po Staromiejskiej dzielnicy i poznaliśmy zabytki Starego Miasta. Spacerem doszliśmy do teatru Baj Pomorski, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane dla dzieci pt. ,,Kapelusz Pani Wrony’’. Po przedstawieniu dzieci miały czas na zakup pamiątek, skosztowanie toruńskich pierników i obowiązkową fotografię przy pomniku Mikołaja Kopernika. O godzinie 14.00 czekała już na nas kolejna atrakcja w Centrum Popularyzacji Kosmosu ,,Planetarium” gdzie dzieci uczestniczyły w seansie ,, Cudowna Podróż”. 

Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *