W tym roku po raz kolejny postanowiliśmy wziąć udział w akcji Szlachetna Paczka jako społeczność szkolna. W ubiegłym roku dzięki dużemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się pomóc potrzebującej rodzinie. Mamy nadzieję, że w tym roku powtórzymy ten sukces. Zapraszamy do zapoznania się z sytuacją i potrzebami rodziny pani Ani (43l. ) samotnie wychowującej sześcioro dzieci: Gabrysię (10l.), Marka (8l.), Zbyszka (7l.), Kazika (5l.), Nicolę (4l.), Honoratę (18m.). 

Pani Anna pracowała jako kelnerka i wychowała najstarszą córkę, która założyła już własną rodzinę. Gdy Matka Pani Anny zachorowała i wymagała opieki Pani Anna musiała zrezygnować z pracy. Po śmierci mamy, w kolejnych latach urodziła sześcioro dzieci.

Pani Anna około rok temu rozwiodła się z mężem. Od tego czasu sama wychowuje sześcioro dzieci.  Mieszka ze swoim ojcem (70l.). Ta duża i liczna rodzina mieszka w małym domu na wsi z jednym pokojem, pokojem z aneksem kuchennym i łazienką.

Jedną z głównych potrzeb tej rodziny jest pralka. Stara pralka często wymaga naprawy. Nie energooszczędna,  zużywa dużo wody. Przy 6 dzieci jest bardzo dużo prania. Nowa pralka ułatwi funkcjonowanie tak licznej rodziny. Rodzina wydaje dużo pieniędzy na żywność, zakup żywności mógłby dać poczucie bezpieczeństwa, zaoszczędzone pieniądze rodzina będzie mogła przeznaczyć na inne potrzeby życiowe. Zakup środków chemicznych odciąży budżet rodzinny. Poniżej znajduję się szczegółowa lista potzreb tej rodziny. Warto zwrócić  uwagę na szczególne upominki ♥️ 

W tym wyjątkowym okresie przedświątecznym, wspólnie zróbmy coś DOBREGO!!!

[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *