Dziś w naszej szkole gościliśmy Pana Krzysztofa Rosiaka – nauczyciela i popularyzatora nauki o fizyce, który dla klasy ósmej przygotował niezwykły pokaz zjawisk i doświadczeń fizycznych. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi działanie kołyski Newtona, Koła Maxwella i ciekłego azotu. Dowiedzieli się, jak stworzyć próżnię czy ogniowe tornado. Każdy mógł także usiąść na tzw. łożu fakira i wziąć do ręki prawdziwy meteoryt.
2 godzinny pokaz to spora dawka dobrej zabawy, ale także wielu ciekawych informacji z zakresu praw fizyki, które pomagają nam zrozumieć zjawiska, otaczające nas w codziennym życiu. Zachęcamy do odwiedzenia profilu Pana Krzysztofa na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/magiafizyki
[Tekst: T. Grabowski]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *