We współczesnym świecie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw, dlatego warto pokazywać, że można wypoczywać bezpiecznie i bawić się bez telewizji oraz Internetu. Uczniowie naszej szkoły tegoroczne ferie zimowe mogli spędzić także w szkole pod opieką wychowawców klas 1-3 oraz nauczycieli wychowania fizycznego. W pierwszym tygodniu ferii odbywały się zajęcia dla uczniów klas 4-8. Był to tydzień sportowy, graliśmy w ulubione gry zespołowe. Największym powodzeniem wśród chłopców cieszyła się piłka halowa.
1 lutego wybraliśmy się na mecz koszykówki do Włocławka. Wspólnie kibicowaliśmy drużynie Anwil Włocławek, która pokonała CSM CSU Oradea. W drugim tygodniu ferii opiekunowie zapewnili kreatywne i interesujące zajęcia uczniom klas I-III: plastyczne (lepienie z masy solnej), sportowe (zabawy w podchody, gry w ping-ponga, gry w piłkę nożną, zabawy zwinnościowe), zajęcia integracyjne grupowe i indywidualne (puzzle, zabawy matematyczne, łamigłówki, zgadywanki) i wiele innych. Na koniec sportowych zmagań najmłodsi uczniowie szkoły otrzymali za zdrową rywalizację słodkie ,,małe co nieco”. Cieszymy się, że dzieci miło spędziły czas ferii zimowych i nie nudziły się. To dowód na to, że nasi uczniowie postrzegają szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy.

[Tekst: Nina Adamczewska, Bożena Szadkowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *