6 czerwca klasy I-III odbyły wycieczkę autokarową do Ogrodu Zoologicznego Safari w Borysewie. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym nasi najmłodsi mogli stanąć twarząw twarz z niezwykłymi egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Ogromne wrażenie zrobiły na nich m.in. białe tygrysy i lwy, wielbłądy dwugarbne oraz bawoły indyjskie.
Z zainteresowaniem oglądały zwierzęta ,,Świata wodnego”, uczestniczyły w pokazach karmienia foki o imieniu Dawid oraz innych dzikich zwierząt. Ciekawą atrakcją dla nich był przejazd kolejką po terenie Zoo, w czasie którego mogliśmy usłyszeć historię, pochodzenie i zwyczaje oglądanych zwierząt. Nie zabrakło czasu na szaloną zabawę w bajkowej krainie- Figlarnii oraz spacer po Mini Zoo. Dzieci brały także udział w zajęciach edukacyjnych.
W ich trakcie mogły głaskać i dotykać najmniejsze gatunki zwierząt. Zwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad na świeżym powietrzu w promieniach czerwcowego słońca.
To była wspaniała lekcja przyrody, przeżyta w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
[ Tekst: Bożena Szadkowska ]