Pamiętamy, że 1 września 1939 roku  wybuch II Wojny Światowej sprawił, że dzieci i młodzież tego dnia  nie udała się na rozpoczęcie roku szkolnego. W tym dniu świat, który dotąd znali, stał się dla nich niepewny, niepokojący i pełen obaw o bezpieczeństwo bliskich, a próby zrozumienia tego, co tak naprawdę się stało z pewnością wywoływały smutek i zdezorientowanie. Dlatego nasza społeczność w 84. rocznicę tego tragicznego wydarzenia pod izbickim pomnikiem poświęconym Żołnierzom Poległym w Obronie Ojczyzny, obok przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych i innych szkół, tradycyjnie złożyła hołd, aby podkreślić znaczenie pamięci i patriotyzmu w naszym życiu.

[ Tekst: Tomasz Grabowski ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *