Dnia 8 września 2023 roku, na zaproszenie Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Marii Strabanik i pracownika biblioteki Pani Ewy Lewińskiej, klasa VIII a wraz z opiekunami wzięła udział w narodowym czytaniu. W tym roku, niemal w całej Polsce, czytano dzieło Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.  O godzinie 10.00 w sali biblioteki spotkały się przedstawiciele samorządu izbickiego, członkowie Klubu Literackiego i klasa VIII a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Gen Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej. Pani Łucja Parecka przybliżyła zebranym postać autorki i okoliczności powstania utworu. Następnie rozpoczęło się narodowe czytanie. Dla nas wszystkich był to aktywny czas poznawania polskiej literatury. Dwie uczennice: Małgorzata Grabowska i Hanna Lewińska przeczytały wybrane fragmenty powieści. Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania się z członkami Koła Literackiego, działającego przy Bibliotece Publicznej. Po części oficjalnej miło spędziliśmy czas na rozmowie o literaturze, w ówczesnych trudnych czasach dla Polski. Na ręce Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej składamy najserdeczniejsze podziękowania i oczekujemy na zaproszenie w przyszłym roku!

[ Tekst: Kamil Kawczyński ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *