W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września, nasi uczniowie z klas 1-3, pod opieką nauczycieli języków obcych, robili flagi państw europejskich i poznawali elementy kultury tych krajów.
Ponadto, przeprowadzono dwa konkursy. Jednym z nich był Picture Dictionary dla uczniów klas I – V, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranego słowa w języku angielskim. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Część prac jak i lista laureatów została zaprezentowana na wystawie okolicznościowej. Autorzy zwycięskich prac otrzymali dyplomy.
Drugi konkurs Inaczej słyszę, inaczej piszę – dyktando z języka angielskiego, przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII. Miał on formę dyktanda językowego i polegał na wysłuchaniu nagrania w języku angielskim czytanego przez native speakera.
Zwycięzcami I edycji dyktanda z języka angielskiego zostali:
I miejsce Hanna Lewińska – klasa 8
II miejsce Liwia Erber – klasa 6
III miejsce Gabriela Karpińska, Fabian Morawski – klasa 7.

[ Tekst: Katarzyna Piskorska, więcej na: www.sp2izbicakuj.pl ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *