W dniu 12 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła pani bibliotekarka, pani Ewa Lewińska, pracownik  Publicznej Biblioteki w Izbicy Kujawskiej. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami. Pani Ewa w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoim zawodzie, na czym polega jej praca i do czego potrzebna jest nam biblioteka. Następnie przeczytała dzieciom piękny wiersz o książkach i bibliotece, zadała ciekawe zagadki. Zwróciła uwagę na poznawcze walory książeczek, kolorowe ilustracje oraz podkreśliła, że warto czytać książki. Potem dzieci opowiadały o swoich ulubionych książeczkach i otrzymały piękne kolorowanki związane z tematem spotkania. Na koniec otrzymaliśmy  zaproszenie do biblioteki i z pewnością wkrótce ją odwiedzą.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska ]