Święta Bożego Narodzenia to czas magii, rodzinnej bliskości, czas w którym dom wypełnia zapach choinki, piernika i śmiech dzieci, które z błyszczącymi oczami odpakowują prezenty. Są rodziny, u których kolejny rok nie będzie obsypanej bombkami choinki i prezentów czekających na domowników. 

Przykre, ale jakże prawdziwe….. 

Kochani! W naszej małej społeczności szkolnej również są takie rodziny, dla których święta nie zawsze są przepełnione radością, ponieważ brak funduszy na wymarzony prezent dla dziecka czy podstawowe produkty sprawia, że rodziny te zamiast odczuwać radość, mają serca przepełnione smutkiem. Wybraliśmy jedną taką rodzinę, która najbardziej potrzebuje pomocy, dlatego nie bądźmy obojętni i wspólnie pomóżmy. Zachęcamy wszystkie życzliwe osoby, szczególnie uczniów naszej szkoły aby aktywnie włączyli się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Dzięki temu wszyscy uczymy się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijamy empatię, kształtujemy pozytywną postawę wobec potrzebujących. Swoim zaangażowaniem udowodnimy, że nie jest nam obojętny los osób najbardziej potrzebujących, mijanych codziennie na korytarzu szkolnym. Za pomoc i otwarte serca z góry serdecznie dziękujemy!

Potrzeby rodziny: 

Suchy prowiant żywnościowy i środki czystości, a w szczególności: – mąka pszenna i ziemniaczana,

cukier, płyn do naczyń, płyn do płukania, płyn do szyb, chusteczki nawilżające,

klocki lego dla chłopca, lego technic słodycze i owoce,

biurko – także używane w dobrym stanie.

[ Tekst: Lidia Andrzejewska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *