Kamil Kawczyński
Tekst: Kamil Kawczyński

Jak co roku, pod koniec grudnia, tuż przed zimową przerwą świąteczną, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. im. gen. A. Słubickiego, spotkała się cała społeczność szkolna, aby wspólnie przeżywać ponowne narodzenie Jezusa Chrystusa. Pomimo chłodu i śniegu za oknem w naszych sercach i szkole panowała radość i szczęście. Nawet najgorsze kłótnie znikły, a serca wypełnił pokój. Na tym spotkaniu przedstawiliśmy wszystkim zgromadzonym tajemnicę narodzin Jezusa i pierwszych Jego chwil życia na ziemi. Nie zabrakło odwołań do współczesnego świata, została ukazana Twoja siła Jezu, która może skruszyć nawet zatwardziałe serca. Ponownie przeżywaliśmy radość z Twoich narodzin. Trochę ze smutkiem w sercu, bo w miejscu, w którym Jezu przyszedłeś na świat – dziś nie ma spokoju, a trwa wojna. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły – Pan Wojciech Graczyk złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym.