W poniedziałek 29 stycznia uczniowie klasy III odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Seniora, który mieści się w Szczkowie. Podczas wizyty dzieci zaprezentowały przedstawienie muzyczno- teatralne opowiadające o misiu, który nie chciał przespać zimy i  postanowił wyruszyć w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Po występie uczniowie otrzymali gromkie brawa i wiele słów uznania. Korzystając z okazji spotkania  dwóch różnych pokoleń, dzieci przygotowały pytania, którymi zasypywali seniorów. Opowieści nie było końca, wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali jak kiedyś wyglądała szkoła, jak spędzało się czas wolny, w jaki sposób kontaktowano się ze sobą… To było bardzo miłe i wzruszające spotkanie. Na koniec mali artyści zostali poczęstowani cukierkami i mydełkiem własnoręcznie wykonanymi przez podopiecznych. Mamy nadzieję, że nasza wizyta sprawiła seniorom wiele radości. Spotkanie to miało na celu integrację pokoleń, zarówno starsi jak maluchy czuli się dobrze w swoim towarzystwie.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *