9 lutego, uczniowie klasy II wraz z opiekunkami, udali się na spotkanie do Biblioteki Publicznej w Izbicy Kujawskiej. Już na samym początku dzieci mogły poczęstować się  pysznym cukierkiem, a następnie z zaciekawieniem wysłuchać pani bibliotekarki, która opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, jak z niej korzystać oraz o tym, jak należy zachować się w takim miejscu. Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami wypożyczalni, zobaczyć zbiory książek, znajdujących się na półkach oraz usiąść w  ciszy w czytelni i obejrzeć kolorowe, i bogato ilustrowane woluminy. W związku ze  zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, Pani Ewa przygotowała dla naszych uczniów łamańce językowe, zagadki biblioteczne, homonimy oraz rymy. Ponadto dzieci aktywnie odgadywały tytuły książek, z  których pochodziły fragmenty przeczytanych przez panią Ewę bajek. Na zakończenie spotkania w  bibliotece, dzieci podziękowały paniom za oprowadzenie ich po świecie książek i wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki, obrazki i walentynki.  Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz walentynkową kolorowanką.

Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie. Na pewno tu  wrócimy!