Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I i III. W dniu 01 marca korzystając z zaproszenia Pani Ewy Lewińskiej wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Izbicy Kujawskiej. Spotkanie rozpoczęło się od ciekawej lekcji poprowadzonej przez Panią Ewę. Uczniowie poznali historię związaną z obchodami  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, rozwiązywali zagadki, poznawali przysłowia polskie, zapoznani zostali również z gwarą kujawską, co było dla nich ogromnym zaskoczeniem. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie to przyniosło wiele radości i uśmiechu. Na zakończenie uczniowie wręczyli paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonane laurki i pięknie podziękowały za poświęcony czas.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska ]