Właśnie przed chwilą ponad 214 tysięcy ósmoklasistów z ponad 11 tysięcy szkół w Polsce, przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie zmierzą się dziś z językiem polskim, jutro z matematyką, a pojutrze z językiem obcym.
Egzamin w naszej szkole rozpoczął się punktualnie o 9:00, wcześniej komisyjnie otwarto przesyłkę z CKE, zawierającej koperty z testami egzaminacyjnymi oraz wylosowano numerki stolików, przy których zasiądą uczniowie.
Przypominamy, że egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jednak przystąpienie do niego warunkuje ukończenie tego etapu edukacyjnego, a dobry wynik ma znaczący wpływ na dostanie się do obleganych szkół średnich. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna uczniowie poznają wyniki egzaminu do 3 lipca br.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki, a uczniom i rodzicom życzymy jak najmniej nerwów i stresu.
Więcej informacji na stronie: www.cke.gov.pl
[Tekst: Tomasz Grabowski ]