21września 2019r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wyprawa   w poszukiwaniu keszy.  W taki aktywny sposób, poznając urokliwe zakątki Włocławka, postanowiliśmy pożegnać odchodzące lato.  Dzień mieliśmy piękny, zważywszy na fakt, iż do piątku to raczej otaczała nas szaro – bura aura.  Wyruszyliśmy jak zwykle  o godzinie 10oo spod naszej szkoły. Założyliśmy sobie, że znajdziemy dziewięć skrytek. Niestety, znaleźliśmy tylko dwie! No cóż, tak też bywa. Większość skrytek zniknęła   z miejsc  oznaczonych koordynatami albo uległa zniszczeniu. Ale i tak jesteśmy zadowoleni. Odkryliśmy we Włocławku bardzo piękne miejsce – Park im. Henryka Sienkiewicza. Park znajduje się   u ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły, w centrum miasta. W centrum parku umiejscowione jest popiersie Henryka Sienkiewicza. Jedną z atrakcji parku jest zabytkowa wierzba płacząca, której pień niemal leży na powierzchni rzeki Zgłowiączki. Park znajduje się  przy Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny więc weszliśmy do środka. W chwili ciszy oddaliśmy się zadumie i modlitwie, a po wyjściu pani Karolina przybliżyła nam historię  katedry i opowiedziała kilka ciekawostek. Wędrowanie po naszym mieście powiatowym  zakończyliśmy przy Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, które jest najstarszym muzeum w Polsce – funkcjonuje od 1908 roku. 

Anna Buziewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *