30.09.2019 roku 37 uczniów  naszej szkoły  i  12 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z  klas 8 wzięło udział w pielgrzymce młodzieży z diecezji włocławskiej w Licheniu. Ponad 4 tysiące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych zgromadziło się w bazylice  licheńskiej. Hasłem przewodnim spotkania było „ Eucharystia daje życie”. Ewangelizację w bazylice prowadził franciszkanin , o. Łukasz Buksa wraz z ks. prał. Michałem Krygierem i zespołem Jordan ze Zduńskiej Woli. W tym czasie młodzież mogła przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 12.00 Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej. Homilię wygłosił o. Łukasz Buksa. W słowie wskazał na trzy prawdy, w jaki sposób wzrastać w przeżywaniu młodości. Pierwsza prawda to uczestnictwo w Eucharystii. Druga rada, aby wpatrywali się w św. Hieronima. W ostatniej prawdzie wskazał, aby przychodzić do Maryi w swoich radościach i troskach życia codziennego. Po Mszy św. młodzież wzięła udział we wspólnej agapie. 

Tekst: Karolina Kędzierska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *