„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja akcji „Sprzątania świata”. W gospodarstwach domowych codziennie wykorzystujemy wiele produktów, których resztki, czyli odpady, są źródłem zanieczyszczenia środowiska. Na składowiska odpadów trafia mnóstwo przedmiotów i surowców, które człowiek mógłby ponownie wykorzystać. Wystarczyłoby je segregować. Jak to zrobić? Tego nauczyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oglądając przedstawienie pt. „Segreguj z nami”. Występ przygotowali ich starsi koledzy z klasy szóstej. W audycji znalazły się informacje o tym, jak należy segregować odpady, co to są surowce wtórne i na czym polega ich przetwarzanie, czyli recykling. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci miały za zadanie posegregować śmieci
i wrzucić je do worków o odpowiednich kolorach. Pierwszoklasiści świetnie sobie z tym poradzili, czym zasłużyli na słodką nagrodę. Papierki po cukierkach również trafiły do odpowiedniego worka. Pamiętajmy, że ochronie środowiska najlepiej służą drobne działania podejmowane codziennie przez każdego z nas. Uczmy tego najmłodszych i przypominajmy o tym starszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *