3 grudnia b.r. uczniowie klasy I brali udział w spektaklu teatralnym ,,Opowieść wigilijna” autorstwa Karola Dickensa. Przedstawienie miało miejsce w ,,Baj Pomorski” w Toruniu. Sztuka ta była bardzo pouczająca i zapierała dech w piersiach. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili grę aktorów. Plusem była wspaniała scenografia, efekty świetlne, stroje i muzyka. Przesłanie sztuki na długo zostanie w naszej pamięci.  A uczy nas ono przede wszystkim poświęcania się dla dobra innych ludzi i zrozumienia, że pieniądze naprawdę nie są wyznacznikiem wartości człowieka.

 Kolejnym ,,słodkim” punktem naszej wycieczki była Manufaktura Cukierków. Tu dzieci miały okazję poznać tajniki ręcznego wyrobu cukierków i lizaków. Przekonały się także, że same potrafią zrobić ze słodkiej masy lizaki w kształcie koła lub choinki. W nagrodę otrzymały prezenty i dyplomy, które zabrały ze sobą do domów.

No cóż- dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte i pełne wrażeń, wróciły w objęcia  swoich rodziców J!
[Tekst: Bożena Szadkowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *