Dnia drugiego grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się pokaz karate, prezentowany przez włocławski klub. Posiadacze czarnych pasów, wielokrotnie nagradzani, pokazali nam podstawowe ciosy, trudnosci tego sportu oraz zalety płynące z regularnych treningów. W skład grupy, która prezentowała się na naszej hali wchodzily zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, co pokazalo nam, że niezaleznie od wieku możemy wymagać od siebie więcej, a mimo tego, iż droga do perfekcji w tym sporcie jest z pewnością żmudna i ciężka, prawdziwi pasjonaci będą czerpać z niej radość. Młodsi uczestnicy reprezentowali podstawowe (choć dla  widzów zdecydowanie trudniejsze) formacje i ciosy, natomiast starsi pokazywali przeróżne umiejętności, które pozwoliły im osiągnąć tak wysoki poziom, od krótkiej, efektywne rozgrzewki, do łamania grubych drewnianych desek. Dowiedzieliśmy się również, że każdy z nas może odnaleźć w sobie chęć do czynnego spędzania wolnego czasu i zapisać się na lekcje karate. Nie musimy przy tym martwić się dojazdem do klubu, gdyż zajęcia te będą odbywały się w szkole podstawowej nr. 1.
[Tekst: Wiktoria Morawska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *