28 Finał WOŚP

12 stycznia 2020 r. mieszkańcy Gminy Izbica Kujawska wzięli udział w kolejnym finale WOŚP. Po raz czternasty Sztab WOŚP został zorganizowany przy Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Augustyna Słubickiego, a współorganizatorami byli również M-GCK, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz UM w Izbicy Kujawskiej, który ufundował tradycyjne Światełko do Nieba.

Ogromnym zaangażowaniem wykazali się również wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek już od wczesnych godzin porannych na ulicach Izbicy Kujawskiej, w Błennie, Modzerowie Mąkoszynie i na Pustynce, a po południu w M-GCK. W zbiórce wzięła udział młodzież z terenu naszej gminy pod opieką nauczycieli.

Organizatorzy zadbali nie tylko o zbiórkę pieniędzy, ale również o dobrą zabawę. Już od godz. 14.00 w M- GCK można było oglądać różne występy. Po raz kolejny zostały wykorzystane miejscowe talenty artystyczne, głównie dzieci i młodzież naszych szkół. W trakcie koncertu odbywały się licytacje, w tym Złotego Serduszka.

Rodzice naszych uczniów upiekli pyszne ciasta. W bufecie można było też kupić (i wspomóc akcję) smaczną zupę bigos, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kawę i herbatę. Imprezę, zakończyło Światełko do Nieba.

Dzięki zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców naszej gminy w XXVIII FINALE WOŚP w Izbicy Kujawskiej zebrano kwotę 27 050,91 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *