We wtorek, 13 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, układów gimnastycznych i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci klasy pierwszej i drugiej ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przedstawili program artystyczny, w którym  wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Rodzice i zgromadzeni goście  nagrodzili dzielnych uczniów gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszaków uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły  – pan Wojciech Graczyk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, przypinek  i albumów przygotowanych przez rodziców.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo  w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom  i Nauczycielom”. 

Wychowawca klasy I – Anna Buziewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *