Zbliża się czas upragnionych wakacji, dlatego do naszej szkoły, 17 czerwca, wychowawczynie klas I i II, zaprosiły dzielnicowych Posterunku Policji w Izbicy Kujawskiej pana asp. Bartłomieja Śledzińskiego i mł. asp. Łukasza Zielińskiego. Policjanci przybliżyli i przypomnieli najmłodszym dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

Wygłosili  także krótką prelekcję na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię,  rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Przypomnieli także numery alarmowe. Dzieci wspaniale radziły sobie z odpowiedziami na pytania panów policjantów dotyczące bezpieczeństwa oraz sami skierowali do nich mnóstwo ciekawych pytań.

Bardzo dziękuje

my panom policjantom za przybycie do naszej szkoły i przekazanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *