Światowy Tydzień Mózgu w 2022 roku był obchodzony od 14 do 20 marca. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji pod tym hasłem. Jej celem jest popularyzacja aktualnej wiedzy o mózgu i umyśle, możliwości wykorzystania jej w szkolnej praktyce oraz codziennych skutkach szkodliwego oddziaływania mitów psychopedagogicznych. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze o tematyce związanej z mózgowiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak dobroczynny wpływ mają na nasz mózg orzechy włoskie i mogli skosztować tej pysznej przekąski na lekcjach. Wzięli udział w zabawach i kwizach, dostosowanych do ich wieku oraz poziomu wiadomości i umiejętności. W ramach zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy w każdej klasie wyłoniono SUPERMÓZG, który, prócz zaszczytnego tytułu, otrzymał słodki upominek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy!

SUPERMÓZGI w naszej szkole:

klasy I i II- same Supermózgi

klasa III- Łucja Wawrzyniak

klasa IV- Wiktor Witczak

klasa V- Fabian Morawski

klasa VI- Szymon Michalak- Wojdak

klasa VII- Hanna Jasińska

klasa V- VII- Szymon Pawłowski

klasa VIII- Julia Gawrysiak i Bartłomiej Nawrocki

[Tekst: Krystyna Wojciechowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *