Dnia 11 maja 2022 r. uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami udali się na trzydniową wycieczkę do Skalnego Miasta- Pragi – Kotliny Jeleniogórskiej. W środę rano wyruszyli w podróż autokarem. Pierwszego dnia zwiedzili Skalne Miasto w  Adršpach, spacerowali po malowniczym rezerwacie formacji skalnych, podziwiali skalny wodospad i szmaragdowe jezioro.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Pragę: spacerowali królewską dzielnicą Hradczany, gdzie podziwiali katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski, Złotą Uliczkę. W kierunku Rynku Starego Miasta uczniowie przeszli Mostem Karola. Ostatni dzień wycieczki był bardzo intensywny. Kamienisty szlak doprowadził nas do najwyżej położonego wodospadu po polskiej stronie Karkonoszy – „Kamieńczyk”.  Po krótkiej przerwie wszyscy udali się w godzinną wspinaczkę po mury warowni Zamku Chojnik. Widoki i panorama rozpościerająca się z zamkowej wieży należą do jednych z najpiękniejszych w całej kotlinie jeleniogórskiej.

Wycieczka pozostawiła wiele miłych wrażeń, była okazją do poznania ciekawych zakątków, a także do wspólnego spędzenia czasu i integracji klas. 

[Tekst: Nina Adamczewska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *