“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

W środę 01 czerwca 2022 r. dla uczniów klasy I i II z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana wycieczka do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz,  fontannę  ze złotymi żabkami, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w.  Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia  toruńskich  pamiątek.

Kolejnym punktem  wizyty w Toruniu były warsztaty wypieku tradycyjnych pierników. Uczyli się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu. Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się warsztaty rycerskie, żywa lekcja historii. Połączenie nauki i zabawy, było dla naszych uczniów okazją do poznania historii w inny, ciekawy i z pewnością bardziej realny sposób.

Po tak intensywnie spędzonym czasie w restauracji czekał na dzieci ciepły, pyszny obiad i na deser lody. 

[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *