21 czerwca 2022 roku, to ważny dzień w życiu naszego miasta i lokalnej społeczności. To dzień, w którym nasi włodarze i miejscowi aktywiści, po raz kolejny przypomnieli nam o tym, że z Izbicą Kujawską silnie związana jest historia największego polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina.

Dziś,  przy ulicy Żwirki i Wigury został na stałe, wpisany w lokalną architekturę, plac imienia Justyny Chopinowej wraz z tablicą pamiątkową.  Plac uroczyście otworzył Burmistrz Izbicy Kujawskiej i  Ks. prof.  dr hab. Leonard Fic, który zaapelował do zgromadzonych o uczczenie i należyte traktowanie tego miejsca w przyszłości.

Pan Marek Śledziński – Przewodniczący Rady Miejskiej w krótkim wystąpieniu przedstawił wieloletnie działania podejmowane na rzecz upamiętniania urodzin i obecności matki Chopina na ziemi izbickiej.

  W uroczystości brali udział także dyrektorzy i młodzież z miejscowych szkół.

[Tekst: T. Grabowski]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *