W dniu 25 października uczniowie klas : piątej , szóstej i siódmej uczestniczyli w wycieczce autokarowej w poszukiwaniu początków państwa polskiego. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu  „Poznaj Polskę”. Uczniowie podążyli szlakiem pierwszych Piastów. To jeden  z najbardziej znanych szlaków  turystycznych w Polsce, na którym znajdują się  m.in. zabytki przedhistoryczne, romańskie, gotyckie . Początkiem  zwiedzania była romańska kolegiata w Kruszwicy, dalej pojechaliśmy do  Biskupina – najsłynniejszego  rezerwatu archeologicznego kultury łużyckiej a ostatnim punktem była  pierwsza stolica Polski – Gniezno i archikatedra pod wezwaniem św.  Wojciecha. Uczniowie poznali historię życia i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha  ukazaną na tzw. „Drzwiach Gnieźnieńskich”. Uczestnicy spędzili cały dzień w trasie i choć nieco zmęczeni wrócili do domu wieczorem, to byli pełni wrażeń i  niezapomnianych chwili. Na pewno będzie co wspominać po latach….

[Tekst: Dorota Dobisz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *