10 listopada w dniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości odbył się uroczysty apel, upamiętniający odzyskanie wolności przez Polskę, po 123 latach zaborów.

Krótka część artystyczna, patriotyczne  pieśni i recytowane wiersze, a także barwy i symbole narodowe,   rozpostarły atmosferę wielkiego bólu, trudu i nostalgii tamtych lat, ale także i wielką radość z powrotu Polski na mapy Europy.

Jak podkreślił Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Graczyk, w tym roku ze względu na toczącą się wojnę w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – Ukrainie, święto to powinno przybrać szczególny wydźwięk kształtujący ludzką świadomość tego, jak ważne w życiu są wartości takie jak pokój, wolność i niepodległość.

[Tekst: T. Grabowski]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *