Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej szkole .
W tym roku zabawa andrzejkowa odbyła się w dwóch grupach.Klasy młodsze bawiły się w godzinach przedpołudniowych, a klasy starsze popołudniowych.Wychowawczynie klas młodszych zorganizowały dla swoich podopiecznych wróżby i poczęstunek. W trakcie zabawy odbył się konkurs zorganizowany przez kol. Płacheckiego Bartka na najładniej zaśpiewaną” piosenkę z imieniem w tytule”. W grupie młodszej nagrody zdobyli: Eliza Adrian, Kornelia Policzańska i klasa II. W grupie starszych uczniów nagrodę zdobyli: Lubiński Alan, Antonina Kujawska i duet Mielczarek Weronika i Julia Kubiak . Symbole wiedzy magicznej, świece, balony, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.
Wszyscy uczniowie otrzymali od Rady Rodziców słodki upominek.
Z utęsknieniem czekamy już na następny andrzejkowy bal.
[Tekst: Ewa Matusiak]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *