Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do lepszego poznania siebie, do integracji społeczności szkolnej, a także do świetnej zabawy oraz kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. I tak właśnie było też w naszej szkole,  gdzie 23. 11. 2022 r.  odbyła się  zabawa andrzejkowa dla klas młodszych.  Imprezę andrzejkową rozpoczęli wychowawcy organizując w klasach słodki poczęstunek. Następnie zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy, która odbyła się na sali gimnastycznej od godziny 9.00 do 12.00. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. Rada Rodziców zafundowała dzieciom słodkie małe co nieco, które zawsze sprawia wiele radości. W czasie zabawy odbył się konkurs na piosenkę z imieniem. Wykonawcy otrzymali słodkie nagrody.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.
[Tekst: Anna Buziewska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *