8 grudnia 2022 uczniowie klas I- VIII wzięli udział w nowej formie kształcenia. Zaprosiliśmy do szkoły kino sferyczne, by przekonać młodych ludzi, że nauka jest ciekawa, pomaga odkrywać  świat pełen tajemnic i mogą jej towarzyszyć niezwykłe emocje.

Uczniowie młodszych klas obejrzeli film pt. „Polaris. Tajemnica nocy polarnej”. Poprzez film sferyczny, zrealizowany przy pomocy wieloobiektywowej kamery sferycznej i  złożony w sferę 360°, wraz z bohaterami filmu obserwowali gwiazdy i zastanawiali się, dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Uczniowie klas IV- VIII „Na skrzydłach marzeń” spełniali  swoje sny o lataniu. Odkrywali wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa.
Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników pokazów była  to niezwykła przygoda z nauką.

[Tekst: Krystyna Wojciechowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *