18 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Izbicy Kujawskiej, odbyła się XXII Powiatowa Wystawa „Stoły Wigilijne na Kujawach”.

Okazję do zaprezentowania potraw i stroików wigilijnych mieli lokalni artyści, ale przede wszystkim licznie przybyłe Koła Gospodyń Wiejskich z terenów kujawskich. W wydarzeniu brali udział między innymi Starosta Włocławski Pan Roman Gołębiewski, Poseł na Sejm RP Pani Joanna Borowiak, Senator RP Pan Józef Łyczak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Anna Gembicka, Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Zbigniew Sosnowski, Członek Zarządu województwa Kujawsko – Pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska oraz Radny Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Stanisław Pawlak. Wystawę uświetnił również koncert zespołu Sound’n’Grace.

Gospodarzem XXII edycji  „Stoły wigilijne na Kujawach” był Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej.

[Tekst: T. Grabowski]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *