W dniu 14 lutego 2023 r. również uczniowie klas 1 – 3 obchodzili ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’. Już od rana panował u nas specyficzny, pełen uniesienia nastrój – uczniowie zaakcentowali ten dzień czerwonym ubiorem, zaobserwować można było odświętny wystrój sal i korytarzy, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Na dolnym korytarzu ustawiono walentynkową fotobudkę, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółką / przyjacielem. Uczniowie klas starszych zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę walentynkową”, za pośrednictwem której przekazywaliśmy sobie nawzajem wyrazy sympatii i przyjaźni. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem wychowawców. Przedstawicielki walentynkowej poczty nie narzekały na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień przypomina nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości. Pozwala zastanowić się nad nią, a w czerwonym baloniku w kształcie serduszka  dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.

[Tekst: Anna Buziewska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *