Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. Tak też było u nas 16 lutego 2023 r. odbył się bal karnawałowy. Panie z świetlicy szkolnej zadbały o piękny wystrój sali, który wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę okazję przygotowana została również karnawałowa fotobudka do pamiątkowych zdjęć. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, piłkarzy, znalazł się również ratownik medyczny… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci spośród których wybrano króla i królową balu. Przed jury stanęło trudne zadanie, pod uwagę brana była pomysłowość, wkład i trud włożony w wykonanie stroju, ważną rolę odgrywały nawet najmniejsze elementy. Po długich naradach królową balu ogłoszono uczennice klasy III Nikolę Guzowską, natomiast królem został uczeń klasy I Marcel Łojewski. Na głowach króla i królowej pojawiły się korony, szarfy i jak na króla przystało berło. Ten wyjątkowy dzień zechcieli również uatrakcyjnić rodzice. Szczególne podziękowania należą się rodzicom ucznia klasy II, Państwu Małgorzacie i Mariuszowi Śmiałkom którzy przygotowali dla dzieci oprawę muzyczną, zabawy, konkurencje i zachęcali wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W ramach odpoczynku i ugaszenia pragnienia Rada Rodziców przygotowała w świetlicy szkolnej dla dzieci pączki i napoje. Po kilku chwilach muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

[ Tekst: Sylwia Śledzińska, więcej na: www.sp2izbicakuj.pl ]
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *