21 marca to kolejna, wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Dzieci klas I-III pożegnały zimę,po czym z wielkim uśmiechem na twarzy przywitały wiosnę. Czekały na ten dzień z niecierpliwością, gdyż w tradycji naszej szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w inny sposób niż zwykle. Tego dnia w klasach uczniowie wraz z nauczycielami rozmawiali o znanych i tych nieco zapomnianych zwyczajach wiosennych, śpiewali piosenki, rozwiązywali różne zagadki, malowali Panią Wiosnę. Z zaangażowaniem zaprezentowali się w wiosennych, kolorowych strojach i kwiecistych kapeluszach. Swoje ubiory dopełnili, własnoręcznie wykonanymi  kwiatami. Punktem kulminacyjnym szkolnego święta było spalenie Marzanny. Płonącą, słomianą kukłę pożegnaliśmy głośnymi okrzykami i oklaskami. Uczniowie witali najpiękniejszą porę roku przy dźwiękach muzyki. Wszyscy czuliśmy już powiew wiosny.

[ Tekst: Bożena Szadkowska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *