21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Choć większości z nas data ta  kojarzy się  
z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień dedykowany osobom z zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary.
            W bieżącym roku postanowiliśmy również włączyć się do akcji. Prócz barwnych i różnorodnych skarpetek na nogach uczniów i nauczycieli, we wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat osób z zespołem Downa i sensowności obchodzenia o takiej tematyce. Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń wykonali również „kolorowe skarpety”, które zaprezentowali na klasowych gazetkach oraz szkolnym korytarzu.
             Życzymy Wam i sobie, niech ten dzień będzie zawsze świętem radosnym, a życie osób
z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe! 

[ Tekst: Krystyna Wojciechowska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *