19 kwietnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z p. Karoliną Kędzierską i p. Lidią Andrzejewską wybrali się do Urzędu Miejskiego w Izbicy Kujawskiej w celu wręczenia pracownikom symbolicznych żonkili, przygotowanych wcześniej przez uczniów klas 4-8. Jest to związane z przypadającą w tym dniu 80 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Kwiaty te oznaczają sześcioramienną tzw. Gwiazdę Dawida, będącą symbolem społeczności żydowskiej, a także czas, w jakim wybuchło powstanie. Korzystając z okazji, uczennice wraz z opiekunami odwiedziły także: Posterunek Policji, Pocztę Polską, Ośrodek Zdrowia oraz okoliczne punkty naszego miasta. W związku z tymi obchodami najmłodsi uczniowie klas 1-3 też przygotowali te piękne kwiaty, równocześnie włączając się do akcji.

[ Tekst: Oliwia Lewińska, Hania Lewińska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *