Lekcja historii nie musi być nudna ,przekonali się o tym uczniowie klas III – VIII – 14 kwietnia na spotkaniu z Bractwem Rycerskim KERIN. Tematem żywej lekcji historii byli tym razem Średniowieczni rycerze i ich obyczaje

Historycy zabrali uczniów do średniowiecza i pokazali im jak wyglądało życie rycerzy, giermków, pazi. Ta żywa lekcja historii pozwoliła utrwalić wiedzę na temat obyczajów średniowiecznego rycerstwa europejskiego i polskiego Uczniowie chętnie angażowali się w odgrywanie historycznych ról i korzystali z możliwości wzięcia do ręki m.in. miecza, tarczy, szabli, włóczni czy topora. Zajęcia uatrakcyjniły elementy humorystyczne, które pozwalały jeszcze lepiej przyswoić cenną, historyczną wiedzę.
[ Tekst: Dorota Dobisz ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *