28 kwietnia 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji charytatywnej ,,Dzień Piżamy’’ organizowanej przez Fundację GDY LICZY SIĘ CZAS http://gdyliczysieczas.com/. Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.
Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie.
Taki dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, a dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak ważna jest pomoc drugiemu, zwłaszcza słabszemu człowiekowi.
Przychodząc do szkoły w piżamach pokazaliśmy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność.
Było bardzo kolorowo i wesoło. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów oraz nauczycieli w kombinezonach piżamowych oraz ciepłych szlafrokach i miękkich kapciach.
Bardzo cieszy fakt, że tak chętnie uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej.
Na każdej przerwie można było wrzucać symboliczne kwoty do specjalnie oznakowanej puszki. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się nam zebrać 494 zł 40 gr. Na konto fundacji Gdy Liczy się Czas przekazaliśmy równą kwotę 500 zł. Pieniądze te wesprą budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla onkologicznie chorych dzieci i młodzieży.
Nie pozostaje nic innego, jak podziękować wszystkim za tak fantastyczny dzień i życzyć każdemu duuuużo zdrowia, bo to najcenniejszy dar jaki można otrzymać od losu.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska ]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *