Zapraszamy Państwa do udziału w charytatywnym konkursie ekologicznym pt. „ECOKONKURS”, który polega na zebraniu przez placówki oświatowe w Polsce, odzieży używanej i przekazaniu jej dzieciom ubogim. Akcję organizuje Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo”   z Lublina.  

Jeśli posiadacie Państwo w swoich zasobach odzież, której już nie używają, a która nadaje się jeszcze do wykorzystania (jest czysta, nie posiada rozdarć), prosimy o przekazanie jej Waszym wychowankom lub dostarczyć  osobiście do szkoły do przyszłego piątku, tj. do 12 maja.

Dla szkół, które zbiorą najwięcej odzieży, przewidziane są nagrody, ale to nie wszystko, ponieważ  należy podkreślić, że tego typu działania umacniają pozytywne stosunki międzyludzkie, kształtują empatię i przyczyniają się do walki z ubóstwem oraz zanieczyszczeniem środowiska.

W ramach akcji w szkole przeprowadzone zostaną także pogadanki z uczniami na temat ekologii i segregacji odpadów. Opiekunem akcji jest Lidia Andrzejewska, Beata Andrzejewska  i Tomasz Grabowski.

[ Tekst: Tomasz Grabowski ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *