Dnia 5 czerwca 2023 r. odbyła się wycieczka uczniów  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Izbicy Kujawskiej do Orientarium i zoo w Łodzi. Różnorodność łódzkiego ogrodu zoologicznego pozwoliła każdemu miłośnikowi przyrody znaleźć ciekawy obiekt. Nowo powstały kompleks Orientarium (istnieje od 2022r.) stał się główną atrakcją turystyczną. Uczniowie mieli okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogli  słonie indyjskie, a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją w Orientarium był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową.                                                                                                                   

Uczniowie zwiedzili również Centrum Nauki Eksperymentarium w Maufakturze. Zanim jednak dotarli na miejsce, musieli przejść przez Tunel Kosmiczny, w którym odnosiło się wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną. Tunel sprawiał, że zwiedzający doświadczali uniesienia nad ziemią, zanurzając się w iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków. W Eksperymentarium uczniowie mogli się przenieść w świat eksperymentów. Tutaj każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Wytłumaczono wybrane zjawiska fizyczne z wykorzystaniem różnych przedmiotów.

Wycieczka obfitowała w wiele pozytywnych wrażeń i na pewno spełniła oczekiwania uczniów.

Organizatorami wycieczki szkolnej były: M. Łaźna, A. Jąkalska, D. Dobisz, B. Bulińska

[ Tekst: Marzenia Łaźna ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *