Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu  z policjantami. Spotkania te z początkiem roku szkolnego mają na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale nie tylko. Panowie policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszych jak i innych uczestników ruchu drogowego. Zaprezentowali uczniom jak należy zachować w sytuacji dla nas niebezpiecznych, co mogą zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc.  Dzięki życzliwości i kreatywności panów policjantów uczniowie nie tylko mogli słuchać, ale także być aktywnymi uczestnikami zajęć poprzez wykorzystanie przeróżnych ciekawych pomocy tj. przejście dla pieszych, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna i alkogogle. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i dzielili się znajomością przepisów. Panom policjantom asp. Łukaszowi Zielińskiemu oraz mł. asp. Arturowi Markiewiczowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska, więcej na: www.sp2izbicakuj.pl ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *