Już tradycją stało się obchodzenie w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to dzień odwagi, kreatywności i zabawy. Tegorocznym celem było wzbudzenie u dzieci pomysłowości oraz zachęcenie ich do odkrywania swoich niezwykłych talentów. Już od samego rana nasze klasy i korytarze zdobiły kolorowe kropki, przygotowane przez uczniów. Na zajęciach nauczyciele przedstawili genezę tego ,,święta”, a uczniowie odkrywali swoje pasje, angażując się w zabawy, rozwiązując liczne zagadki i rebusy. Starsi uczniowie kropkowali swoje kartki papieru. W tym dniu cała społeczność szkolna przebrała się w kropki, a uczniowie brali udział w konkursie ,,na najkreatywniejszy strój kropkowy”. Najmłodsze klasy wsłuchały się w opowiadanie ,,The Dot”, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Zabawom z kropką nie było końca: kropkowe domino, zabawy z piłką, kodowanie, śpiew o kropce, wspólne prace plastyczne przedstawiające talenty dzieci. Mamy nadzieję, że ten dzień pomógł nie jednej ,,zakropkowanej osobie” odkryć jej mocne strony i dał odwagę, by powiedzieć o tym światu.

[ Tekst: Bożena Szadkowska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *